Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie – standardy, narzędzia, dobre praktyki”, którą PCG Academia z wielką przyjemnością objęła patronatem.

Konferencja organizowana przez Bibliotekę Jagiellońską w Krakowie ma na celu ukazanie aktualnego stanu wiedzy o otwartości w nauce i dydaktyce oraz zwrócenie uwagi na jej znaczenie w perspektywie długoterminowej. Tematyka obrad skupi się na zarządzaniu cyfrowymi zasobami naukowymi w różnych aspektach: prawnym, organizacyjnym, ekonomicznym oraz technicznym (e-infrastruktura).

Zaproszeni prelegenci, zarówno badacze tematu, jak i praktycy, będą dyskutować o zagadnieniach związanych z repozytoriami publikacji naukowych, bibliotekami cyfrowymi, repozytoriami danych badawczych (w tym zarządzaniu danymi w grantach i projektach), barierami i kompetencjami na rzecz otwartej nauki oraz szeroko pojętym otwartym dostępem, w tym prawnymi aspektami OA i jego wpływem na jakość w nauce.

Wśród prelegentów będą mogli Państwo spotkać ekspertów PCG Academia – Prof. Łukasza Sułkowskiego oraz Piotra Masalskiego, którzy przedstawią prezentację „Repozytorium publikacji naukowych jako źródło danych o publikacjach na potrzeby analizy i optymalizacji w obrębie dyscyplin naukowych”.

Dla osiągnięcia optymalnego wyniku w ewaluacji oraz jak najlepszych efektów promocji dorobku naukowego potrzebne jest monitorowanie rozwoju dorobku oparte na analizie danych, czego najefektywniej można dokonać za pomocą systemów do zarządzania nauką. Przykładem jest kompleksowa modernizacja Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z wdrożeniem systemu analitycznego, który służy wewnętrznym procesom kontrolingu i monitorowania nauki w uczelni na potrzeby jej sprawozdawczości.

W czasie prezentacji nasi eksperci opowiedzą o wdrożeniu i jego efektach, a także odpowiedzą na pytanie, czy korzystając z pozostałych kilku miesięcy do wyznaczonej daty granicznej wysyłki osiągnięć publikacyjnych, uczelnia jest w stanie realnie zoptymalizować swoje osiągnięcia w poszczególnych dyscyplinach. Zapraszamy 20 maja o 13:10!

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 maja za pośrednictwem platformy streamingowej. Uczestnictwo jest bezpłatne. Konferencja ma charakter otwarty i jest adresowana do wszystkich zainteresowanych pracowników naukowych, doktorantów, studentów, bibliotekarzy oraz przedstawicieli instytucji związanych z sektorem nauki.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego UJ” oraz jest objęte patronatami PCG Academia oraz EBIB.

Zachęcamy Państwa do rejestracji na tę świetnie zapowiadającą się konferencję!

Zarejestruj się