O nas

PCG Academia łączy potencjał globalnej firmy konsultingowej z lokalnym doświadczeniem ekspertów w dziedzinie edukacji. Wspieramy misję edukacyjną i naukową uczelni dostarczając rozwiązania w ramach dwóch niezależnych ekosystemów IT: Educloud i Sciencecloud. Pracujemy z najlepszymi uczelniami w Polsce – od dużych publicznych uczelni tj. Uniwersytet Jagielloński, po topowe uczelnie niepubliczne tj. Akademia Leona Koźmińskiego.

 

Marki PCG Academia
 • educloud logo

  Oferujemy Educloud, ekosystem nowoczesnych narzędzi IT dla uczelni skoncentrowanych na Studencie i jego potrzebach.

  Więcej
 • sciencecloud logo

  Oferujemy Sciencecloud, ekosystem rozwiązań wspierających zarządzanie informacją naukową i przygotowanie do ewaluacji.

  Więcej
 • lumen logo

  Jesteśmy pomysłodawcą i głównym organizatorem międzynarodowego konkursu i konferencji dla liderów zarządzania uczelnią LUMEN.

  Więcej
Grupa kapitałowa PCG
 • logo public consulting group

  Stanowimy integralną cześć Public Consulting Group, globalnej firmy doradczej z Bostonu, która od ponad 30 lat świadczy usługi doradcze i informatyczne dla klientów z sektora edukacji, zdrowia i opieki społecznej.

  Więcej
 • librus

  Jesteśmy spółką-siostrą firmy LIBRUS. Razem stanowimy największą grupę kapitałową w Polsce dostarczającą systemy do zarządzania do instytucji edukacyjnych wszystkich szczebli – od szkół podstawowych po szkoły wyższe.

  Więcej
Partnerzy Produktowi
 • Jesteśmy wyłącznym w Polsce partnerem handlowym firmy Anthology, globalnego lidera w zakresie rozwiązań wspierających kształcenie na odległość. Odpowiadamy za dostarczanie do szkół wyższych platformy e-learningowej Learn Ultra, oraz Ally, a także za ich integrację z ekosystemem IT w uczelni.

  Więcej
 • Jesteśmy wyłącznym partnerem firmy Elsevier w Polsce, w zakresie usług związanych z dystrybucją i integracją systemu Pure. Partnerstwo z Elsevier, globalnym liderem w zakresie gromadzenia, udostępniania i analityki informacji naukowych, cementuje pozycję PCG Academia jako wiodącego krajowego dostawcy rozwiązań do zarządzania badaniami i publikacjami na uczelniach. 

  Więcej
 • Jesteśmy wyłącznym partnerem handlowym firmy Inspera w Polsce, odpowiedzialnym za dostarczanie rozwiązań wspierających bezpieczne, elektroniczne egzaminowanie studentów szkół wyższych – stacjonarnie i na odległość.

  Więcej
 • Jesteśmy Gold Service Provider LYRASIS, organizacji non-profit odpowiedzialnej za rozwój repozytorium naukowego DSpace. Odpowiadamy za wdrażanie i aktualizację DSpace na polskim rynku edukacyjnym.

  Więcej
 • Jesteśmy partnerem Panopto – firmy posiadającej wiodącą platformę wideo dla firm i uniwersytetów. Korzystając z Panopto, każdy może bezpiecznie tworzyć i udostępniać profesjonalne filmy na żądanie.

  Więcej
 • Jesteśmy partnerem firmy SIGNIUS, która oferuje podpis cyfrowy oraz szereg usług i produktów używanych przez firmy działające na rynkach światowych oraz lokalnie. Rozwiązanie SIGNIUS zapewnia wygodną obsługę i pełne bezpieczeństwo w procesie onboardingu użytkowników i podpisywania dokumentów.

  Więcej
 • wellms logo

  Jesteśmy partnerem dystrybucyjnym firmy ESCOLA, dostawcy Wellmsa, rozwiązania do tworzenia spersonalizowanych platform do zarządzania e-learningiem. Odpowiadamy za dostarczanie platformy do szkół wyższych oraz jej integrację z ekosystemem IT w uczelni.

  Więcej
 • Jesteśmy partnerem firmy WEBCON,  wiodącego dostawcy rozwiązań w obszarze elektronicznego obiegu dokumentów. W ramach partnerstwa PCG Academia odpowiada za dystrybucję i dostarczanie platformy WEBCON PBS do szkół wyższych w Polsce i za granicą.

  Więcej
 • Jesteśmy partnerem stowarzyszenia euroCRIS. Odpowiadamy za dyskusję na temat systemów CRIS oraz repozytoriów instytucjonalnych otwartego dostępu, a także mechanizmów standardów i wytycznych w zakresie dostępu i wymiany danych, która toczy się w ramach społeczności euroCRIS.

  Więcej
Partnerzy Merytoryczni
 • fundacja rektorów polskich

  Jesteśmy partnerem strategicznym Fundacji Rektorów Polskich w zakresie wspólnych działań badawczych, wydawniczych, szkoleniowych i ewaluacyjnych mających na celu rozwój i wsparcie sektora szkolnictwa wyższego w Polsce.

  Więcej
 • Jesteśmy partnerem Times Higher Education w zakresie popularyzacji rankingów THE: World University Rankings i Impact Rankings wśród polskich uczelni oraz wspólnej organizacji konferencji LUMEN.

  Więcej
Partnerzy Medialni
 • forum akademickie

  Forum Akademickie Partnerem Medialnym PCG Academia.

  Więcej

Zarząd

 • Łukasz Nowak Wiceprezes Zarządu PCG Academia

  Posiada blisko 15 lat doświadczenia w dostarczaniu usług IT dla sektora publicznego. Z firmą Public Consulting Group Ltd. związany od 2008 roku. W latach 2008-2010 zrealizował dwuletni program menedżerski w siedzibie głównej PCG w Bostonie. Zrealizował liczne projekty doradcze, szkoleniowe i informatyczne na zlecenie samorządów i instytucji z sektora edukacji w Polsce i w USA. Zainicjował współpracę instytucjonalną i akwizycję firmy Partners in Progress, przekształconej później w PCG Academia. Koordynuje i rozwija współpracę PCG Academia z partnerami handlowymi i strategicznymi. Studiował m.in. w Clark University pod Bostonem (Business Communication), w Szkole Głównej Handlowej (Zarządzanie IT), na Uniwersytecie Łódzkim (Zarządzanie oświatą) oraz w Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie sprzedażą). Posiada certyfikacje m.in. Project Management Professional (PMP) oraz Agile Certified Practitioner (PMI-ACP) nadawane przez międzynarodowy Instytut Zarządzania PMI.

 • Grant Blair Członek Zarządu PCG Academia

  Grant Blair kieruje usługami doradczymi PCG w zakresie edukacji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat współpracował z setkami okręgów szkolnych w Stanach Zjednoczonych w zakresie technologii informatycznych, danych, operacji i inicjatyw finansowych. Pełnił funkcje dyrektora projektów PCG dotyczących wdrożeń technologii informacyjnych na dużą skalę w okręgach szkolnych, w tym w School District of Philadelphia; Zarząd Szkoły Broward County Florida; Charlotte-Mecklenburg Schools; i w publicznych szkołach w Minneapolis. Nadzorował także rozpoczęcie wdrażania przez PCG ogólnopaństwowego systemu informacji dla studentów w Stanach Zjednoczonych i systemu zarządzania szkoleniami specjalnymi EasyGo™ PCG w Tennessee. Posiada licencjat z Harvard University oraz tytuł MBA na University of North Carolina.

 • Mateusz Adamiak General Manager

  Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami odpowiedzialnymi za realizację projektów informatycznych i doradczych dla sektora publicznego.

  W PCG Academia nadzoruje prace Biura Projektów, działów Wdrożeń, Obsługi Klienta, Finansów i Administracji.

  Z firmą związany jest od 8 lat, w trakcie których kierował licznymi projektami dla uczelni wyższych i instytucji sektora publicznego, powołał i zdefiniował procesy biura projektów, wdrożył systemy controllingu oraz wewnętrznego obiegu dokumentów oraz zarządzał współpracą z kluczowymi klientami firmy.

  Ukończył Politechnikę Łódzką oraz studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Kariera

Praca w PCG Academia

Praca w PCG Academia to stabilność finansowa i organizacyjna, której gwarantem jest międzynarodowy inwestor o ugruntowanej pozycji na rynku (Public Consulting Group), połączona z elastycznością niewielkiej, zwinnie zarządzanej i innowacyjnej firmy. Od naszych pracowników wymagamy zaangażowania, inicjatywy i realnego wpływu na kształtowanie strategii i kierunku, w którym rozwija się nasza firma. W zamian oferujemy możliwości rozwoju w ramach różnorodnych ścieżek zawodowych i projektów (również międzynarodowych), a także atrakcyjny pakiet socjalny i elastyczną organizację czasu pracy.

 • medical care
  Opieka medyczna dla Ciebie i Twojej rodziny
 • lectureship
  Lektorat z języka angielskiego
 • multisport
  Pakiet multisportowy
 • working time
  Elastyczna organizacja czasu pracy
Otwarte rekrutacje

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy prowadzimy stałą, otwartą rekrutację na stanowiska: programista (.NET i C#), wdrożeniowiec, oraz tester aplikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani pracą w PCG Academia zachęcamy do przesłania swojego CV na adres: rekrutacja@pcgacademia.pl. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.