O nas

PCG Academia to 100-osobowy, doświadczony Zespół profesjonalistów specjalizujący się w usługach informatycznych dla uczelni. O przewadze konkurencyjnej PCG Academia decydują: kompleksowość naszej oferty, stale rozwijana, międzynarodowa sieć partnerów produktowych oraz potencjał biznesowy grupy kapitałowej, której właścicielem jest Public Consulting Group z Bostonu.

Marki PCG Academia
 • Oferujemy Educloud, ekosystem nowoczesnych narzędzi IT dla uczelni skoncentrowanych na Studencie i jego potrzebach.

  Więcej
 • Oferujemy Sciencecloud, ekosystem rozwiązań wspierających zarządzanie informacją naukową i przygotowanie do ewaluacji.

  Więcej
 • Jesteśmy pomysłodawcą i głównym organizatorem międzynarodowego konkursu i konferencji dla liderów zarządzania uczelnią LUMEN.

  Więcej
Grupa kapitałowa PCG
 • Stanowimy integralną cześć Public Consulting Group, globalnej firmy doradczej z Bostonu, która od ponad 30 lat świadczy usługi doradcze i informatyczne dla klientów z sektora edukacji, zdrowia i opieki społecznej.

  Więcej
 • Jesteśmy spółką-siostrą firmy LIBRUS. Razem stanowimy największą grupę kapitałową w Polsce dostarczającą systemy do zarządzania do instytucji edukacyjnych wszystkich szczebli – od szkół podstawowych po szkoły wyższe.

  Więcej
Partnerzy Produktowi
 • Jesteśmy wyłącznym partnerem handlowym firmy Blackboard w Polsce, odpowiedzialnym za dostarczanie rozwiązań wspierających kształcenie na odległość w szkołach wyższych tj. Learn Ultra, Open LMS, Collaborate czy Ally.

  Więcej
 • Jesteśmy wyłącznym partnerem handlowym firmy Inspera w Polsce, odpowiedzialnym za dostarczanie rozwiązań wspierających bezpieczne, elektroniczne egzaminowanie studentów szkół wyższych.

  Więcej
 • Jesteśmy wyłącznym partnerem handlowym firmy Veriori w Polsce, odpowiedzialnym za dostarczanie rozwiązań wspierających autentykację dyplomów i certyfikatów uczelnianych z wykorzystaniem technologii Blockchain.

  Więcej
 • Jesteśmy partnerem firmy Microsoft w zakresie dostarczania usług analitycznych i raportowych dla uczelni opartych o technologię Power BI. Ponadto technologie Microsoftu zasilają nasze flagowe produkty takie jak PCG Dziekanat.

  Więcej
Partnerzy Merytoryczni
 • Jesteśmy partnerem strategicznym Fundacji Rektorów Polskich w zakresie wspólnych działań badawczych, wydawniczych, szkoleniowych i ewaluacyjnych mających na celu rozwój i wsparcie sektora szkolnictwa wyższego w Polsce.

  Więcej

Zarząd

 • Łukasz Nowak Wiceprezes Zarządu PCG Academia

  Posiada blisko 15 lat doświadczenia w dostarczaniu usług IT dla sektora publicznego. Z firmą Public Consulting Group związany od 2008 roku. W latach 2008-2010 zrealizował dwuletni program menedżerski w siedzibie głównej PCG w Bostonie. Koordynował i uczestniczył w licznych projektach doradczych, szkoleniowych i informatycznych realizowanych na zlecenie samorządów i instytucji z sektora edukacji w Polsce i w USA. Zainicjował współpracę instytucjonalną i akwizycję firmy Partners in Progress. Koordynuje i rozwija współpracę PCG Academia z partnerami handlowymi i strategicznymi. Studiował w Clark University pod Bostonem (Business Communication), w Szkole Głównej Handlowej (Zarządzanie IT), na Uniwersytecie Łódzkim (Zarządzanie oświatą) oraz w Społecznej Akademii Nauk (Filologia angielska). Posiada certyfikacje m.in. Project Management Professional (PMP) oraz Agile Certified Practitioner (PMI-ACP) nadawane przez międzynarodowy Instytut Zarządzania PMI. Jest aktywnym członkiem warszawskich oddziałów PMI oraz ISACA.

 • Grant Blair Członek Zarządu PCG Academia

  Grant Blair kieruje usługami doradczymi PCG w zakresie edukacji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat współpracował z setkami okręgów szkolnych w Stanach Zjednoczonych w zakresie technologii informatycznych, danych, operacji i inicjatyw finansowych. Pełnił funkcje dyrektora projektów PCG dotyczących wdrożeń technologii informacyjnych na dużą skalę w okręgach szkolnych, w tym w School District of Philadelphia; Zarząd Szkoły Broward County Florida; Charlotte-Mecklenburg Schools; i w publicznych szkołach w Minneapolis. Nadzorował także rozpoczęcie wdrażania przez PCG ogólnopaństwowego systemu informacji dla studentów w Stanach Zjednoczonych i systemu zarządzania szkoleniami specjalnymi EasyGo™ PCG w Tennessee. Posiada licencjat z Harvard University oraz tytuł MBA na University of North Carolina.

Kariera

Praca w PCG Academia

Praca w PCG Academia to stabilność finansowa i organizacyjna, której gwarantem jest międzynarodowy inwestor o ugruntowanej pozycji na rynku (Public Consulting Group), połączona z elastycznością niewielkiej, zwinnie zarządzanej i innowacyjnej firmy. Od naszych pracowników wymagamy zaangażowania, inicjatywy i realnego wpływu na kształtowanie strategii i kierunku, w którym rozwija się nasza firma. W zamian oferujemy możliwości rozwoju w ramach różnorodnych ścieżek zawodowych i projektów (również międzynarodowych), a także atrakcyjny pakiet socjalny i elastyczną organizację czasu pracy.

 • Opieka medyczna dla Ciebie i Twojej rodziny
 • Lektorat z języka angielskiego
 • Pakiet multisportowy
 • Elastyczna organizacja czasu pracy
Otwarte rekrutacje

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy prowadzimy stałą, otwartą rekrutację na stanowiska: programista (.NET i C#), wdrożeniowiec, oraz tester aplikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani pracą w PCG Academia zachęcamy do przesłania swojego CV na adres: rekrutacja@pcgacademia.pl. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.