Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Ocena pracownicza, to nowy moduł systemu Sciencecloud, rozszerzający jego funkcjonalność o możliwość definiowania i prowadzania procesu wewnętrznej oceny pracowników. System, przeznaczony jest nie tylko dla władz i administracji uczelni, prowadzących proces oceny pracowniczej, ale również dla samych naukowców i dydaktyków, którzy mogą za jego pomocą monitorować swój wynik – w trakcie i po zakończeniu okresu objętego ewaluacją.
Oprócz znanych z ministerialnej oceny parametrycznej osiągnięć takich jak: publikacje, osiągnięcia artystyczne, prawa własności przemysłowej czy projekty, system daje możliwość definiowania i ewidencjonowania zdarzeń dodatkowych takich jak: organizacja i udział w konferencjach, działalność dydaktyczna nauczycieli akademickich czy pełnienie funkcji w strukturze jednostki oraz poza nią. Lista możliwych zdarzeń jest nieograniczona, co pozwala na definiowanie oceny w oparciu o wewnętrzne regulaminy i uchwały.
Dzięki zrealizowanym już integracjom z usługami zewnętrznymi takimi, jak PBN, POL-on czy ORCID, a także otwartemu mechanizmowi REST API, istnieje możliwość automatycznego zasilania systemu informacjami o zdarzeniach, mających wpływ na ocenę pracowników. Model hybrydowy pozwala na jednoczesne uwzględnianie osiągnięć integrowanych (także z wewnętrznych systemów np. ERP), jak i dostarczanych ręcznie poprzez stosowne formularze.
Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii oraz postępujące procesy globalizacyjne powodują, że uczelnie na całym świecie próbują na nowo zdefiniować swoją rolę oraz wartość jaką generują dla studentów i lokalnych społeczności. Jaki będzie Uniwersytet Przyszłości? Naszym zdaniem – skoncentrowany na Studentach i ich potrzebach, świetnie skomunikowany ze swoim otoczeniem i zaangażowany w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wśród uczelni, z którymi współpracuje PCG Academia, już teraz, jest wiele szkół, które wykorzystują nowoczesne technologie do budowania swojej przewagi konkurencyjnej. Dlatego, wspólnie z naszymi partnerami, zdecydowaliśmy się zainicjować cykl webinariów zatytułowany „Uniwersytet Przyszłości”, gdzie pokażemy najbardziej inspirujące projekty IT realizowane przez wiodące polskie i zagraniczne uczelnie.
W ramach trzeciego cyklu „Uniwersytetu Przyszłości” zrealizujemy sześć spotkań, zgodnie z następującym harmonogramem:
Udział w webinariach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli szkół wyższych do rejestracji i uczestnictwa w naszych wydarzeniach.
Piotr Masalski
Piotr Masalski jako absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest wieloletnim współpracownikiem PCG oraz ekspertem w dziedzinie projektowania nowoczesnych systemów informatycznych. Prowadzi aktualnie szereg projektów modernizacji oraz tworzenia od podstaw kluczowych narzędzi związanych z zarządzaniem procesami w szkolnictwie wyższym. Jako właściciel niezależnego software house wraz z wykwalifikowanymi specjalistami od optymalizacji narzędzi informatycznych oraz user experience, w swojej pracy zawsze stara się zrywać z utartymi schematami i proponować innowacyjne na rynku rozwiązania.
Jolanta Buczek
Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie ukończyła program doktorancki z zakresu ekonomii pracy, uzyskując stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych (tytuł pracy: „Społeczno-ekonomiczne uwarunkowania decyzji o wyborze studiów wyższych”).
Zainteresowania naukowe i zawodowe skupiają się przede wszystkim wokół obszarów związanych z nauką i szkolnictwem wyższym (modele finansowania edukacji wyższej i nauki, efekty zewnętrzne kształcenia, umiędzynarodowienie edukacji wyższej i nauki, bibliometria).
Jest autorką lub współautorką publikacji oraz koncepcji badawczych tematyką związanych z wymienionymi obszarami.
PCG Dziekanat
PCG Rekrutacja
PCG Ocena Pracownicza
Repozytorium Naukowe DSpace7
PCG Biuro Karier
PCG Sylabusy
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
Specjalista ds. Marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl