Jak zaczęła się Twoja przygoda z PCG?

Do PCG Academia trafiłam z polecenia znajomego, zatrudnionego w firmie WEBCON. To od niego dowiedziałam się, że PCG to nowy, międzynarodowy partner firmy WEBCON w obszarze szkolnictwa wyższego. Wysłałam swoje CV, a reszta – jak mawiają, „jest historią”. Zostałam liderem dynamicznie rozwijającego się zespołu, który w PCG odpowiada za budowę i dostarczanie aplikacji opartych o platformę WEBCON BPS. W dotychczasowej współpracy z PCG najbardziej cenię sobie otwartą i wspierającą kulturę organizacyjną tej firmy. Ludzie, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i doświadczenie, dostają tutaj mnóstwo swobody do działania. Warunkami sukcesu są: zaangażowanie, inicjatywa do działania, oraz orientacja na kliencie i jego potrzebach.

Opowiedz proszę o tym czym, zajmujesz się dziś w PCG Academia?

Pomimo, że firmy PCG i WEBCON rozpoczęły współpracę stosunkowo niedawno, bo w styczniu 2021 roku, w firmie trwają aktualnie już cztery, duże wdrożenia WEBCON-a dla uczelni z różnych zakątków naszego kraju. Z tego powodu, w zasadzie od samego początku wpadłam w wir organizowania rozwiązań na platformie WEBCON BPS. Od strony produktowej, koncentruje się teraz na wypracowaniu katalogu standardowych procesów studenckich i administracyjnych, które mogłyby stanowić punkt wyjścia dla klientów zaczynających projektowanie swoich obiegów „od zera”. Od strony pracowniczej i procesowej, szlifujemy nasz warsztat, standaryzujemy podejście wdrożeniowe i pozyskujemy nowych, utalentowanych konsultantów do naszego Zespołu. Chcemy być perfekcyjnie przygotowani do nowych wdrożeń, które są już za rogiem! Bardzo zależy mi też, aby nasz Zespół był zgrany i zaangażowany w to co robi. Z tego powodu silnie inwestujemy w komunikację i rozwój osobisty naszych pracowników oraz staramy się ich proaktywnie włączać w budowanie linii biznesowej, której są integralną częścią.

Jakie są Twoje największe wyzwania w tej roli?

WEBCON to jedno z tych narzędzi, które dzięki swojej elastyczności pozwala zbudować praktycznie dowolny proces czy aplikację biznesową. Moim głównym zadaniem w projektach, które realizujemy dla uczelni, jest „okiełznać” i ukierunkować ten, niemalże nieograniczony, potencjał naszego produktu. Nadrzędnym celem każdego wdrożenia jest przecież uzyskanie konkretnej i wymiernej wartości dla naszego klienta. Ponadto, jak wynika z naszego rozeznania, digitalizacja i automatyzacja procesów biznesowych to w świetle pandemii, jedne z najbardziej palących potrzeb zgłaszanych przez uczelnie. Na horyzoncie mamy kilka do kilkunastu dużych wdrożeń, które mogą wydarzyć się równolegle, w krótkim okresie czasu. Moim zadaniem jako Team Leadera, jest zbudowanie kilku, alternatywnych scenariuszy skalowania naszych sił wytwórczych, w zależności do zapotrzebowania jakie wyniknie ze zrealizowanej przez nas sprzedaży. W tym zakresie, stawiamy przede wszystkim na nasz Zespół i kluczowe kompetencje budujemy wewnątrz organizacji. Równolegle jednak, cementujemy nasze relacje biznesowe z doświadczonymi integratorami WEBCON-a, dzięki którym będziemy w stanie rozładować niemalże dowolną ilość zadań, bez uszczerbku dla jakości czy terminowości ich dostarczenia do uczelni.

Co podoba Ci się w Twojej pracy? Które jej aspekty sprawiają Ci największą satysfakcję?

W Zespole PCG czuć duże zaangażowanie. Firma chce być niekwestionowanym liderem rynku IT dla uczelni i to w kilku obszarach dziedzinowych – poczynając od systemów dziekanatowych, poprzez rozwiązania do zarządzania nauką i kształceniem na odległość, a kończąc właśnie na rozwiązaniach klasy EOD, tj. WEBCON. Takie podejście uzależnia, bo któż nie chciałby być częścią wygrywającej drużyny? Bardzo podoba mi się też wyodrębnienie w strukturze organizacyjnej firmy tzw. linii biznesowej dedykowanej WEBCON-owi. To taka „firma, w firmie”, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Posiada własną misję, budżet i cele do zrealizowania, dzięki czemu czujemy się trochę jak innowacyjny start up, który musi udowodnić, że jest najlepszy w tym co robi.

Jak łączysz zawodowe wyzwania ze swoimi zainteresowaniami?

Zawsze interesowały mnie: człowiek, historia, kultura, a przede wszystkim ludzka psychika. Moje aktualne zainteresowania, częściowo przenikają się z moją pracą zawodową. Jestem na interdyscyplinarnych studiach doktoranckich, łączących obszary informatyki i psychologii, a moim obszarem badawczym jest stres transformacji cyfrowej. Badam więc w jaki sposób transformacja cyfrowa i wdrożenia IT wpływają na pracowników. Próbowałam w życiu różnych rzeczy – od jogi po wspinaczkę skałkową, ale od wielu lat pozostaje wierna pływaniu i bieganiu, co mnie bardzo wycisza i rozładowuje stres. Lubię wędrować po górach, z plecakiem jak i poznawać nowe miasta, ich historię, kulturę i smaki, ale bardzo też lubię spędzać czas w swoim domu ze swoimi synami oraz… z kotami. Synowie stanowią dla mnie źródło inspiracji, a koty uczą mnie relaksu!