PCG Academia rozpoczyna 11-te i jak dotąd największe, zarówno pod względem zakresu jak i wartości kontraktu, wdrożenie platformy WEBCON BPS na polskim rynku uczelnianym. Tym razem, decyzję o wykorzystaniu WEBCON-a w procesie digitalizacji i usprawnienia procesów wewnętrznych podjęła Politechnika Krakowska. Zgodnie z harmonogramem, projekt potrwa 5 miesięcy od dnia podpisania kontraktu, a pierwsze rezultaty wspólnych prac PCG i Politechniki Krakowskiej studenci i dydaktycy będą mogli zobaczyć już jesienią bieżącego roku.  

W planach Politechniki Krakowskiej jest cyfryzacja zadań w obszarach: kancelaryjnym, organizacyjno-zarządczym, remontowo-inwestycyjnym, zamówień publicznych, finansowo-księgowym, działalności badawczo-rozwojowej i projektowej oraz wniosków pracowniczych i socjalnych. Realizacja tak szerokiego zakresu prac będzie wyzwaniem nie tyle technologicznym co merytorycznym i organizacyjnym.  

“Spodziewamy się, że wdrożenie dla Politechniki Krakowskiej będzie jednym z największych projektów tego typu w naszym kraju. Jego realizacja spowoduje, że w katalogu procesów uczelnianych, systematycznie budowanym i rozwijanym przez PCG, przybędzie kilkaset nowych obiegów. Dzięki temu, każdy kolejny projekt będziemy w stanie realizować szybciej i z większą wartością do klienta” – mówi Łukasz Nowak, Wiceprezes Zarządu PCG Academia.  

WEBCON BPS dla Politechniki Krakowskiej będzie uzupełnieniem już istniejących lub aktualnie wdrażanych systemów dziedzinowych, tj. system dziekanatowy, system finansowo-księgowy czy system kadrowo-płacowy. Po zakończeniu wdrożenia WEBCON BPS przyjmie rolę pojedynczego, spójnego środowiska procesowego, w którym pracownicy uczelni będą w stanie tworzyć elektroniczne obiegi wykorzystujące dane z dowolnych innych rozwiązań informatycznych funkcjonujących w uczelni. Tego typu podejście jest coraz częściej wykorzystywane przez uczelnie, które zamiast rozwijać każdy z systemów dziedzinowych niezależnie prowadzą rozwój w platformie WEBCON BPS, optymalizując przy tym koszty i skracając czas dostarczania gotowych rozwiązań do użytkownika końcowego.  

“Uczelni od początku zależało na systemie, który pozwoli pracownikom na samodzielne modyfikowanie i rozbudowę obiegów za pomocą wbudowanych narzędzi wizualnych, bez konieczności programowania i zmian w kodzie źródłowym. Taką elastyczność w działaniu zapewnia tylko platforma klasy low-code” – mówi Mateusz Adamiak, dyrektor generalny PCG Academia.  

“Szczególnie cieszy coraz większa dojrzałość polskich firm i instytucji, które – tak jak Politechnika Krakowska – coraz częściej podchodzą do procesu digitalizacji w sposób całościowy. W toku realizacji konkretnego projektu, dążą przede wszystkim do osiągnięcia trwałej zdolności do masowego dostarczania aplikacji procesowych – dzięki wykorzystaniu platformy aplikacyjnej klasy low-code realizującej ideę tzw. Application Factory, oraz współpracy z doświadczonym partnerem wdrożeniowym.” – dodaje Łukasz Wróbel, Wiceprezes Zarządu WEBCON.  

O Politechnice Krakowskiej 

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki od ponad 75 lat kształci wysoko kwalifikowane kadry inżynierskie mogące sprostać wyzwaniom gospodarki. Mury Politechniki opuściło dotąd około 100 tys. absolwentów.  Obecnie uczelnia kształci 14 tys. osób na studiach I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych. Na Politechnice Krakowskiej realizowane są również wysokiej jakości badania naukowe, co potwierdzają wyniki ostatniej ewaluacji: na 8 dyscyplin naukowych uczelnia zdobyła jedną kategorię A+ i 7 kategorii A. Ponadto niemal od początku swego istnienia uczelnia realizuje szeroki program współpracy z przemysłem. 

O PCG Academia i WEBCON BPS 

PCG Academia jest liderem na polskim rynku IT dla szkół wyższych, dostarczającym swoje rozwiązania do przeszło 60-ciu wiodących uczelni, w tym do tych ze ścisłej czołówki rankingu Perspektywy. O2021 roku PCG jest partnerem firmy WEBCON w zakresie dystrybucji i wdrażania platformy WEBCON BPS do polskich szkół wyższych. W tym czasie Zespół PCG zrealizował szereg skomplikowanych projektów wdrożeniowych i integracyjnych dla bardzo zdywersyfikowanego grona uczelni – od małych szkół prywatnych i artystycznych po duże uniwersytety i politechniki.  

Platforma WEBCON BPS jest dzisiaj najszybciej rozwijającym się rozwiązaniem klasy low-code w szkolnictwie wyższym dzięki elastyczności systemu i możliwości jego zaadoptowania do specyficznych potrzeb konkretnej organizacji, łatwości obsługi bez znajomości kodowania oraz atrakcyjnej polityce licencyjnej, pozwalającej nawet na bezpłatne wykorzystywanie systemu (freemium). 

ZOBACZ WIDEO PREZENTACJĘ WEBCON BPS