Związek Uczelni Lubelskich, Elsevier oraz PCG Academia mają przyjemność zaprosić na:
8 Seminarium z cyklu Otwieranie Nauki: Praktyka i Perspektywy, które odbędzie się w dniach 14-15 listopada w budynku ECOTECH-COMPLEX UMCS przy ul. Głębokiej 39, 20-612 Lublin
Ósma edycja seminarium ONPP organizowana jest przez Związek Uczelni Lubelskich w partnerstwie z Elsevier, a tematem przewodnim są strategie rozwoju Otwartej Nauki. Wydarzenie poświęcone będzie strategiom zarówno rozwojowym, jak i stabilizującym już realizowane działania w zakresie otwartości nauki w Polsce. Dyskusja obejmie też strategie naprawcze oraz nowo powstające i aktualizowane polityki otwartego dostępu.
Program ONPP składa się z licznych wystąpień i paneli dyskusyjnych, podzielonych na cztery sesje tematyczne: I – Strategie zwiększania zaangażowania społeczności akademickiej i kształtowania kultury otwartej nauki, II – Strategia rozwoju otwartej nauki w Polsce w kontekście działań międzynarodowych, III – Strategia budowania potencjału i kapitału ludzkiego w zakresie otwartej nauki oraz IV – Osadzenie strategii rozwoju sztucznej inteligencji (AI) w działaniach otwartej nauki.
Bogatemu programowi seminarium towarzyszy szeroka oferta warsztatów praktycznych, realizowanych przez m.in. Bibliotekę Jagiellońską, Elsevier oraz biblioteki lubelskich uczelni. Warsztaty dotyczą np. tworzenia oraz weryfikacji planu zarządzania danymi, prawa autorskiego, danych badawczych czy sztucznej inteligencji.
W trakcie trwania seminarium ONPP dostępne będzie również stoisko informacyjne PCG Academia, na którym nasi przedstawiciele z chęcią odpowiedzą na Wasze pytania oraz przedstawią rozwiązania wspierające otwieranie publikacji i danych naukowych, w szczególności repozytorium DSpace.
Serdecznie zapraszamy do udziału i do spotkania z nami na forum! Program wydarzenia i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie wydarzenia: