Jesteśmy Ekspertami DSpace
Wspieramy szkoły wyższe w zakresie:
DSpace to najpopularniejsze repozytorium naukowe na świecie, wykorzystywane przez ponad 3,000 instytucji, w tym wiodące szkoły wyższe ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i z Polski. Wiosną 2021 roku, miała miejsce premiera najnowszej wersji DSpace 7, która pod względem technologicznym i funkcjonalnym znacząco przewyższa wszystkie, dotychczas publikowane wersje. Jednocześnie, LYRASIS, organizacja zarządzająca rozwojem DSpace, ogłosiła na swoich stronach internetowych oficjalne zakończenie wsparcia technicznego dla DSpace w wersjach 5 i 6. Na całym świecie trwa wielka migracja. Skorzystaj z usług PCG Academia, aby zaktualizować swoje repozytorium naukowe oparte o DSpace!
DSpace jest używany i wspierany finansowo przez najlepsze uniwersytety na świecie, takie jak:
Najnowsze wydanie DSpace 7, wykonane w aktualnych technologiach, zapewnia szereg nowych funkcjonalności, interfejs integracyjny REST API, a także nowoczesny, responsywny interfejs użytkownika z możliwością uwzględnienia identyfikacji graficznej uczelni. DSpace 7 to również oprogramowanie oficjalnie rekomendowane przez Google Scholar i inne narzędzia gromadzące metadane naukowe. Aktualizacja do najnowszej wersji DSpace to zatem inwestycja w optymalne pozycjonowanie i indeksowanie dorobku naukowego uczelni.
Aktualnie kilkadziesiąt wiodących, polskich uniwersytetów i politechnik wykorzystuje DSpace jako repozytorium do przechowywania i udostępniania swoich zasobów cyfrowych. Większość z tych repozytoriów opiera się jednak o wersje 5, 6 i wcześniejsze. Wynika to z faktu, że wdrożenia repozytoriów naukowych, często współfinansowane ze środków unijnych, traktowane były przez polskie uczelnie jako projekty „jednorazowe”, bez długoterminowego planu utrzymania, rozwoju i aktualizacji oprogramowania w uczelni. W rezultacie, wiele uczelnianych repozytoriów naukowych nie spełnia współczesnych wymogów związanych z dostępnością, bezpieczeństwem czy skalowalnością.
Utrzymywana przez PCG Academia, dedykowana instancja systemu DSpace 7, jest na bieżąco aktualizowana o nowoprojektowane funkcjonalności, niedostępne w wersji standardowej, takie jak polska wersja językowa czy dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościom w myśl wytycznych WCAG. Zachęcamy do zapoznania się wideo demonstracją naszych usług.
PCG Academia jako Gold Service Provider współpracujący z LYRASIS wspiera proces migracji do wersji DSpace 7, a także oferuje szereg usług związanych z rozwojem i utrzymaniem repozytorium naukowego w uczelni. Nasze usługi obejmują między innymi: instalację i konfigurację systemu, aktualizację już istniejącego oprogramowania wraz z przeniesieniem danych, realizację nowych funkcjonalności lub nawet całych modułów na indywidualne zamówienie uczelni oraz długoterminowe utrzymanie i rozwój w oparciu o precyzyjnie zdefiniowane warunki SLA.
Jesteśmy profesjonalistami w dziedzinie szkolnictwa wyższego,
którzy rozumieją zarządzanie nauką
Zapewniamy konkurencyjne opcje cenowe,
które najlepiej odpowiadają Waszym potrzebom i budżetowi
Naszą mocną stroną jest UX i projektowanie
graficzne – tworzymy atrakcyjne wizualnie layouty
Niezależnie od tego, czy chcecie zacząć od nowej instalacji DSpace, przejść na najnowszą wersję DSpace 7, czy po prostu szukacie pomocy technicznej – PCG jest tu, aby Wam pomóc. Oferujemy szeroki wachlarz usług w zakresie rozwoju, konfiguracji i integracji, które mogą być świadczone w siedzibie klienta lub w chmurze. Zaplanuj z nami rozmowę wstępną, aby uzyskać wycenę dopasowaną do Waszych potrzeb.
Zainstaluj i skonfiguruj standardową lub customizowaną instancję DSpace
Przejście do nowej wersji DSpace z wszystkimi danymi i niestandardowymi funkcjami
Skorzystaj z naszych usług, aby wspierać i rozbudowywać swoje repozytorium DSpace
PCG Academia współpracuje z ponad 60 instytucjami szkolnictwa wyższego różnej wielkości – od dużych, multidyscyplinarnych uniwersytetów po małe, regionalne szkoły. Nasz zespół ma duże doświadczenie w zarządzaniu informacją naukową dla czołowych uczelni w Polsce, m.in. dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. Zachęcamy do zapoznania się ze studium przypadku migracji do DSpace, którą przeprowadziliśmy dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – najlepszej uczelni w Polsce.