Dlaczego warto dowiedzieć się więcej o kształceniu zdalnym w modelu chmurowym? 5 powodów, aby zapisać się na webinarium
25 września 2020 3 min czytaniaEfektywne kształcenie zdalne wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Jednym z nich jest Blackboard Learn Ultra – platforma, która właśnie zadebiutowała na polskim rynku edukacyjnym jako usługa w chmurze Amazon Web Service. Na czym polega nauka zdalna w modelu chmurowym? Dlaczego warto dowiedzieć się o niej więcej? Jak przebiegło pierwsze w Polsce wdrożenie takiej usługi? O tym opowiemy na następnym webinarium.
Nowy rok akademicki, te same wyzwania
Wielkimi krokami zbliża się nowy rok akademicki, który – na niekorzyść nas wszystkich – wciąż będzie rokiem nietypowym. Uczelnie dalej muszą przestrzegać reżimu sanitarnego i szukać optymalnych rozwiązań, które będą jednocześnie i efektywne, i bezpieczne. Narzędzia do kształcenia zdalnego stały się koniecznością i sposobem na zabezpieczenie się uczelni przed kryzysem, jaki miał miejsce na początku lockdownu.
Na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, komfortu nauczania i jakości kształcenia online zdecydowała się Społeczna Akademia Nauk w Łodzi. To pierwsza w Polsce uczelnia, która wdrożyła Blackboard Learn Ultra w modelu chmurowym.
Nauczanie zdalne w modelu chmurowym – webinarium
Tytuł bezpłatnego webinarium, które odbędzie się 29.09.2020 r. o godzinie 13:00, to: Blackboard Learn Ultra, czyli nauczanie zdalne jako usługa w chmurze AWS – case study Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Podczas tego wydarzenia skupimy się na omówieniu charakterystyki kształcenia zdalnego w modelu chmurowym. Całość będzie oparta na przykładzie prawdziwego wdrożenia usługi na uczelni SAN w Łodzi. Omówimy także zalety rozwiązań chmurowych i modelu SaaS – wszystko w kontekście rynku edukacyjnego i potrzeb uczelni.
5 powodów, aby zapisać się na webinarium
- Udział w wydarzeniu jest niepowtarzalną szansą na pogłębienie wiedzy dotyczącej kształcenia zdalnego w modelu chmurowym. Umożliwi łatwe zaznajomienie się z tematem, który dla polskich uczelni jest aktualnie niezwykle istotny.
- Wiedza przekazana przez naszych prelegentów nie będzie jedynie teorią. Webinarium przyjmie formę case study wdrożenia Blackboard Learn Ultra w usłudze chmurowej na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Uczestnicy dowiedzą się, jak takie przedsięwzięcie wygląda w praktyce oraz jak działa produkt finalny.
- Podczas webinarium zostaną zaprezentowane funkcjonalności Blackboard Learn Ultra – platformy, która jest szansą dla uczelni na prowadzenie najwyższej jakości edukacji online. Przedstawimy także zalety modelu SaaS.
- Omówimy problem bezpieczeństwa danych w kontekście rozwiązań chmurowych. Wyjaśnimy, jak Amazon Web Services i Blackboard zapewniają zgodność z RODO.
- Każdy uczestnik będzie mógł zadać pytanie, na które odpowiedzą nasi specjaliści.
W roli prelegentów wystąpią:
- dr Paweł Morawski – ambasador marki Blackboard w Polsce, Kierownik ds. e-learningu w SAN, lider wdrożenia Learn Ultra z ramienia SAN
- Tomasz Olejnik – Head of CEE Public Sector w Amazon Web Services
- Magda Sochacka – prowadząca panelu, Dyrektor ds. współpracy z partnerami biznesowymi PCG Academia, odpowiedzialna za alians firmy z Blackboard.
Zachęcamy do uczestnictwa w webinarium i pogłębiania wiedzy o nauczaniu zdalnym w modelu chmurowym. Przewidywany czas trwania wydarzenia to jedna godzina (13:00-14:00).