Zapraszamy na konferencję „Cele Zrównoważonego Rozwoju: Wyzwanie dla Bibliotek”
14 października 2024 2 min czytaniaPCG Academia wspiera uczelnie w zarządzaniu informacją naukową. Z platformy DSpace korzystają wiodące krajowe uczelnie, w tym Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. Platforma DSpace jest najpowszechniejszym rozwiązaniem repozytoryjnym na świecie, wykorzystywanym już przez blisko 3200 instytucji! DSpace dzięki swej uniwersalności umożliwia m.in. monitorowanie stopnia realizacji strategii uczelni, np. w obszarze SDG.
Doświadczeniami w tym zakresie podzielimy się podczas konferencji „Cele Zrównoważonego Rozwoju: Wyzwanie dla Bibliotek”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 października 2024 w siedzibie jej organizatora – Biblioteki Głównej Wojskowej Akademii Technicznej.
Konferencja ma na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami bibliotek akademickich dotyczących działań podjętych przez biblioteki w ramach wdrażania Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ma także stanowić forum dyskusji nad odpowiednią strategią działania oraz miejsce nawiązywania współpracy.
Pierwszy panel dyskusyjny na konferencji poprowadzi Łukasz Wawer, Dyrektor ds. Rozwoju i Innowacji PCG Academia. W panelu zatytułowanym Znaczenie zarządzania informacją naukową dla monitorowania postępów w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju spotkają się prelegenci reprezentujący odmienne od siebie uczelnie: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet SWPS.
Podczas pozostałych sesji omówione zostaną liczne przykłady inicjatyw realizowanych przez biblioteki akademickie w Polsce na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Uczestnicy poznają m.in. działania wspierające dobrą jakości edukacji, projekty zwiększające dostępność bibliotek i jej zasobów oraz inicjatywy z zakresu edukacji ekologicznej, Otwartej Nauki, wspierania osób z niepełnosprawnościami i zrównoważonego zarządzania.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji! W czasie wydarzenia będzie można także odwiedzić stoisko PCG Academia – zapraszamy do rozmowy o efektywnym zarządzaniu nauką w uczelni.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Informacje o konferencji dostępne są na stronie wydarzenia: