Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Cykl podcastów “Uniwersytet Cyfrowy” ma na celu przyjrzenie się transformacji cyfrowej, która zachodzi w szkołach wyższych w Polsce i na świecie. Poddamy analizie zmiany, które zaszły w środowisku akademickim w obliczu pandemii oraz zadamy pytanie o ich trwałość i kierunek dalszego rozwoju. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi liderami uczelni oraz wiodącymi dostawcami IT, będziemy dyskutować o tym, czym tak naprawdę jest uczelnia cyfrowa i na czym polega przywództwo cyfrowe. Chcemy również sprawdzić jak polskie uczelnie radzą sobie z transformacją cyfrową oraz gdzie widzą największe wyzwania.
W ramach podcastu, ukażemy sylwetki doświadczonych menedżerów z obszaru szkolnictwa wyższego – od kanclerzy i rektorów indywidualnych uczelni, po przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych. W naszych dyskusjach postawimy pytania o stan i perspektywę rozwoju sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, wskażemy sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki zarządcze.
Podcast dostępny na platformach:
Zdalne nauczanie i e-learning, wcześniej traktowane marginalnie, w czasie pandemii zostało postawione w centrum uwagi. W czwartym odcinku podcastu #UniwersytetCyfrowy Prof. Łukasz Sułkowski wraz z Prof. Jerzym Pisulińskim, Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawiają, jak pandemia wpłynęła na realizację misji dydaktycznej uczelni.
Które ze zmian w procesie kształcenia okażą się trwałe? Które technologie edukacyjne i do zarządzania dydaktyką to narzędzia, bez których nie obejdziemy się w przyszłości? Czy zdobyte kompetencje cyfrowe przełożą się na szerszą internacjonalizację? – to pytania, na które odpowiedział Prof. Jerzy Pisuliński. Dziekan podzielił się także dobrymi praktykami w zapewnianiu jakości kształcenia i weryfikacji efektów kształcenia w nauczaniu zdalnym.
Ze względu na obecną sytuację część webinaru poświęcono na omówienie, jak uczelnie mogą wesprzeć uchodźców z Ukrainy.
Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (do 31.08.2020 r.), kierownik Katedry Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego; przewodniczący Komisji Prawniczej Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Członek European Law Institut (od 2011 r.), Komisji Prawniczej Polskiej Akademii Umiejętności (od 1996 r.), Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (2015–2019).
Członek Kolegium Redakcyjnego miesięcznika „Palestra”, a także komitetów redakcyjnych czasopism prawniczych „Forum Prawnicze”, „Kwartalnik Prawa Prywatnego”, „Rejent”, „Państwo i Prawo”.
Członek Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej powołanej przez Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”, Naczelną Radę Adwokacją i Krajową Izbę Radców Prawnych (od 2017 r.)
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
Specjalista ds. Marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl