PCG Academia jako oficjalny Partner Microsoft została częścią Alei Innowacji Polskiej Doliny Cyfrowej – przestrzeni, w której prezentowane są gotowe do wdrożenia, przełomowe rozwiązania dla wszystkich sektorów rynku, wykorzystujące potencjał chmury czy sztucznej inteligencji.

Aleja Innowacji została uruchomiona w warszawskim ośrodku Microsoft Technology Center. W ramach Alei prezentowane są najciekawsze przykłady użycia technologii w realnych, branżowych scenariuszach. To miejsce, które umożliwia testowanie i tworzenie innowacyjnych technologii, w tym rozwiązań wykorzystujących potencjał chmury obliczeniowej Azure.

Aleja Innowacji ma stanowić również przestrzeń inspiracji dla klientów i partnerów Microsoft w zakresie możliwości wykorzystania technologii oraz rozwoju strategii i planów dotyczących cyfrowej transformacji.

Badanie Economist Intelligence Unit opublikowane w maju 2021 r. na zlecenie Microsoft wykazało silną korelację – im bardziej firmy były skoncentrowane na cyfrowej transformacji, tym szybciej były w stanie przywrócić działalność operacyjną i umożliwić ludziom dalszy rozwój po pandemii. Zgodnie z wynikami badania, technologia chmury przyniosła szczególną wartość – 50% organizacji stwierdziło, że odegrała ona kluczową rolę w ich działaniach po pandemii COVID-19. Na kolejnych miejscach znalazły się technologie umożliwiające pracę zdalną (40%), sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe (33%) oraz Internet rzeczy (31%).

Rozwiązania zgromadzone w Alei pozwolą organizacjom z każdej branży wykorzystać potencjał chmury obliczeniowej i cyfrowej transformacji. Cyfrowa transformacja to wypadkowa technologii, wiedzy oraz doświadczenia z wielu dziedzin. U jej podstaw są firmy wdrożeniowe i specjaliści techniczni, którzy mają do zaoferowania odpowiednią kombinację umiejętności i nastawienia na rozwiązywanie problemów.

Cieszymy się, że jako oficjalny Partner Microsoft wspieramy ten proces, a nasze rozwiązania, od lat wykorzystywane przez uczelnie w Polsce i zagranicą, stały się częścią tego wyjątkowego projektu, jakim jest Aleja Innowacji Polskiej Doliny Cyfrowej.

Pierwszym naszym produktem, który już dzisiaj można obejrzeć w Centrum Technologii Microsoft, jest PCG Analityka – narzędzie wspierające podejmowanie strategicznych decyzji w oparciu o analizę danych w PowerBI.

PCG Analityka, część systemu Educloud, umożliwia podejmowanie strategicznych decyzji zarządczych oraz obsługę raportowania wewnątrz i na zewnątrz uczelni. Usługa, oparta o technologię Power BI od firmy Microsoft, integruje rozproszone źródła danych o uczelni w jednym miejscu.

Innowacje dzieją się tu i teraz.