Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowoczesną dydaktyką na jubileuszową XX Konferencję Uniwersytet Wirtualny – VU’2020. W bogatym programie Konferencji znalazły się również wystąpienia z udziałem ekspertów PCG Academia.

Konferencje VU już od dwóch dekad budują platformę wymiany wiedzy w zakresie wykorzystania technologii informacyjnych w dydaktyce szkół wyższych. Wydarzenie umożliwia dzielenie się doświadczeniami w stosowaniu różnych metod i narzędzi w e-learningu oraz dyskusję nad perspektywami współczesnej edukacji.

XX Konferencja VU odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2020 r. w formule online. Organizatorem tegorocznej edycji jest Ośrodek Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej. Konferencja będzie przebiegać pod hasłem „Internet przestrzenią edukacji”.

Tematyka najbliższej Konferencji VU’2020 skoncentruje się na metodach, technikach i narzędziach e-kształcenia w dobie COVID-19 oraz cyfrowej rewolucji w dydaktyce, jaka błyskawicznie dokonała się na uczelniach. W obradach wezmą udział praktycy z Polski i zagranicy, więc uczestnicy będą mogli poznać doświadczenia z e-learningu tak z krajowych instytucji, jak i uczelni z Niemiec, Włoch, Białorusi oraz Norwegii.

Na Konferencji VU’2020 będzie miała przyjemność wystąpić także i PCG Academia. Pierwszego dnia Konferencji, 14 grudnia w godz. 14:15 – 14:30, zapraszamy na prezentację „Efektywne egzaminowanie na odległość z wykorzystaniem rozwiązań Inspera – doświadczenia Akademii Leona Koźmińskiego”, gdzie podzielimy się doświadczeniami z jednego z najtrudniejszych aspektów e-learningu, czyli weryfikacji efektów kształcenia. Pani Anna Pałyga, Kierownik Centrum Innowacji w Dydaktyce ALK opowie w jaki sposób Akademia Leona Koźmińskiego wykorzystuje system elektronicznego egzaminowania studentów – Inspera w przeprowadzaniu egzaminów elektronicznych, które od marca 2020 roku stały się elektronicznymi egzaminami zdalnymi. Anna Warda-Ritzen, konsultant z firmy PCG Academia pokaże natomiast najnowsze rozwiązanie firmy Inspera, które przy pomocy wideo monitoringu studentów oraz elementów sztucznej inteligencji umożliwia proctoring dla zdalnych egzaminów.

Z kolei drugiego dnia Konferencji, 15 grudnia w godz. 09:45 – 10:00, zachęcamy do oglądania prezentacji „Analityka danych w kształceniu online opartym na Moodle z wykorzystaniem Intelliboard”, podczas której Paweł Morawski , wykładowca z dużym praktycznym doświadczeniem w obszarze e-learningu ze Społecznej Akademi Nauk w Łodzi oraz Anna Warda-Ritzen, konsultant z PCG Academia opowiedzą o tym w jaki sposób Intelliboard w oparciu o dane z Moodle w prosty i czytelny sposób dostarczy raporty i analizy obrazujące aktywność i postępy studentów zarejestrowanych w kursach e-learningowych na uczelni.

Udział w Konferencji VU’2020 jest bezpłatny. Rejestracja uczestnictwa trwa do 13 grudnia br. na stronie wydarzenia: vu2020.okno.pw.edu.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału!