Impact Rankings, przygotowywany przez Times Higher Education, to jedyny międzynarodowy ranking oceniający szkoły wyższe pod kątem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Celem rankingu jest promowanie uczelni mierzących się z kluczowymi wyzwaniami współczesności oraz mających największy wkład w budowanie zrównoważonego społeczeństwa.

Jak dotąd odbyły się trzy edycje rankingu – najnowsza opublikowana została w kwietniu tego roku, o czym pisaliśmy tutaj. Ranking z roku na roku staje się coraz bardziej popularny wśród uczelni, także w Polsce. W pierwszej edycji Impact Rankings znalazła się tylko jedna polska uczelnia, w następnej pięć, a w ostatniej było ich już 12.

Zachęcamy wszystkie uczelnie do zainteresowania się THE Impact Rankings 2022, którego znaczenie stale rośnie. Przesyłanie danych niezbędnych do procesu oceny i stworzenia rankingu rozpoczęło się 21 września i potrwa do 12 listopada 2021.

Rola uczelni w pokonywaniu największych wyzwań naszych czasów będzie przedmiotem keynote speech na Konferencji LUMEN 2021, 23-24 listopada. Phil Baty, Chief Knowledge Officer w Times Higher Education, opowie o przyszłości uczelni w erze postcovidowej. Więcej informacji o konferencji na www.lumen.edu.pl

Przydatne linki: