Instytucja odpowiedzialna za opracowanie najbardziej rozpoznawalnego rankingu szkół wyższych na świecie – Times Higher Education (THE), została partnerem strategicznym konferencji LUMEN, organizowanej przez PCG Academia od 2015 r.

Times Higher Education, od ponad pięciu dekad, dostarcza analiz na temat jakości funkcjonowania szkolnictwa wyższego. Prowadzony przez THE World University Ranking klasyfikuje blisko 1,500 uczelni w oparciu o 13 precyzyjnie skalibrowanych wskaźników w obszarze dydaktyki, badań naukowych, cytowań, umiędzynarodowienia i transferu wiedzy. THE odpowiada również za publikację innowacyjnego Impact Rankingu – jedynej na świecie klasyfikacji uczelni opartej o Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Rezultaty tegorocznej edycji Impact Rankingu zostaną ogłoszone 21 kwietnia podczas THE Innovation & Impact Summit.

Ranking Times’a stanowi główne źródło podejmowania decyzji o wyborze uczelni dla milionów kandydatów na studia na całym świecie i jest wyznacznikiem najwyższych standardów dla liderów szkół wyższych i organizacji rządowych zainteresowanych pozyskaniem danych do porównań, analiz i kształtowania strategii działania uczelni.

Alians pomiędzy PCG Academia a Times Higher Education ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat rankingów Times’a, jako narzędzi analitycznych, wspierających rozwój szkół wyższych w Polsce. W ramach pierwszych wspólnych działań, 19 maja przedstawiciele PCG i THE poprowadzą webinarium, którego celem będzie omówienie wyników i metodologii THE Impact Rankingu. Jesienią, 23 i 24 listopada, PCG i THE we współpracy z Fundacją Rektorów Polskich, zrealizują wspólnie VII edycję Konferencji LUMEN.

„Umiędzynarodowienie jest najbardziej naturalnym kierunkiem rozwoju dla polskich uczelni. Liczymy, że dzięki zwiększonej obecności Times Higher Education w Polsce nasze uczelnie uzyskają jeszcze łatwiejszy dostęp do informacji o dobrych praktykach zarządczych, wykorzystywanych przez międzynarodową czołówkę szkół wyższych” – powiedział prof. Łukasz Sułkowski, prezes PCG Polska.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z PCG Academia i z polskimi uczelniami jako partner strategiczny konferencji LUMEN. THE to nie tylko wydawca najbardziej znanego rankingu szkół wyższych na świecie, ale również firma analityczna, mogąca dostarczyć polskim szkołom wyższym wielu cennych wskazówek w ich rozwoju na arenie międzynarodowej” – skomentował Michael Lubacz, Director of Business Development, THE.

Więcej informacji na temat THE na stronie: https://www.timeshighereducation.com/

Osoba odpowiedzialna za kontakt z polskimi uczelniami z ramienia THE:

Nicolas Cletz, Regional director THE (Times Higher Education)
M: +44 (0)203 963 4614
E-mail: nicolas.cletz@timeshighereducation.com