THE Impact Rankings 2021 – polskie uczelnie w globalnej perspektywie

 • Partnerzy
  • Data: 19.05.2021
  • Godzina: 13:00 - 14:30
  • Prof. Łukasz Sułkowski
  • Duncan Ross
  • Michael Lubacz
  To wydarzenie już się odbyło

  Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

  O wydarzeniu

  W imieniu Times Higher Education oraz PCG Academia, zapraszamy Państwa do udziału w webinarium zatytułowanym: „THE Impact Rankings 2021 – polskie uczelnie w globalnej perspektywie”, które odbędzie się 19 maja 2021 r. (środa) w godzinach 13:00 – 14:30.

  Podczas spotkania moderowanego przez prof. Łukasza Sułkowskiego (Prezes PCG Polska), przedstawiciele THE – Duncan Ross (Chief Data Officer) oraz Michael Lubacz (Business Development Director) przedstawią i przeanalizują wyniki tegorocznych THE Impact Rankings, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji polskich uczelni.

  THE Impact Rankings, to jedyny, międzynarodowy ranking uczelni oparty o Cele Zrównoważonego Rozwoju sformułowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych (Sustainable Development Goals). Wyniki tegorocznej edycji rankingu zostaną ogłoszone 21 kwietnia podczas THE Innovation & Impact Summit.

  Metodologia THE Impact Rankings opiera się o zestaw precyzyjnie skalibrowanych wskaźników w czterech obszarach tematycznych: badania naukowe, zarządzanie, współpraca z otoczeniem oraz nauczanie. Ranking uwzględnia wszystkie 17 celów wskazanych w Rezolucji ONZ z 2015 r. znanych jako Agenda 2030.

  Uczelnie mogą wybrać cele związane z misją i wizją swojego rozwoju i dostarczyć dane na ich temat jako wkład do rankingu. Każda uczelnia, która dostarczy dane na temat SDG 17 oraz co najmniej 3 innych celów zostanie uwzględniona w rankingu przygotowywanym przez Times. Publikacji podlegają zarówno wyniki zbiorcze jak i klasyfikacja szkół w obrębie poszczególnych celów.

  Korzyści z uczestnictwa

  • Pierwsza, publiczna prezentacja wyników THE Impact Rankings z dnia 21 kwietnia
  • Rola Celów Zrównoważonego Rozwoju w rozwoju polskich uczelni
  • Przedstawienie metodologii i warunków uczestnictwa w rankingu
  • Analiza wyników polskich uczelni w poszczególnych wskaźnikach
  • Możliwość zadania pytań do autorów rankingu za pośrednictwem czatu
  • Prezentacja szerszego spektrum działalności THE w Polsce i na świecie

  Eksperci:

  • Prof. Łukasz Sułkowski

   Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012–2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016–2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybory zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017–2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management. W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska.

  • Duncan Ross

   Chief Data Officer w THE. Duncan Ross zajmuje się analityką danych od połowy lat 90-tych. Jako szef działu danych i analityki w THE, nadzoruje zespół, odpowiedzialny za publikację rankingów szkół wyższych i powiązane z nimi usługi analityczne. Przed dołączeniem do THE, Duncan Ross kierował zespołem analityki danych w Teradata w regionie Europy i Azji, gdzie odpowiadał za opracowywanie rozwiązań analitycznych w wielu branżach, w tym analizę gwarancji i analizę przyczyn źródłowych w produkcji, a także analizę sieci społecznościowych w telekomunikacji.

  • Michael Lubacz

   Business Development Director w THE. Michael Lubacz dostarcza innowacyjne i wiodące w swojej klasie rozwiązania THE w zakresie danych, budowania świadomości marki, rekrutacji i strategii do uczelni i instytucji rządowych na całym świecie. Wcześniej jako dyrektor, odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku, Michael ściśle współpracował z setkami uczelni o różnych profilach, wspierając je w działaniach związanych z umiędzynarodowieniem i budowaniem strategii rankingowej.

  Kontakt

  zapisz się