Rozwój uczelnianych platform e-learningowych opartych o Moodle

PCG Academia w porozumieniu z wiodącymi, europejskimi dostawcami rozwiązań e-learningowych: Blackboard, LTG i Inspera, zaprasza na serię webinariów w okresie od 21 stycznia do 11 lutego (w każdy czwartek), dla uczelni będących użytkownikami Moodle zatytułowaną: Beyond Moodle.

W ramach cyklu zaprezentujemy szereg rozwiązań IT, które rozszerzają funkcjonalność Moodle, adresując istotne potrzeby uczelni w zakresie analizy danych i budowania dostępności w kształceniu online oraz egzaminowania na odległość.

 • Paweł Morawski
  Dr Paweł Morawski
 • Dr Anna Bąkała
 • Aleksandra Duszyńska
 • Jacek Zadrożny
 • Dr Sabina Ratajczak
 • Anna Pałyga
 • Peter Hirst
 • Juan Ramon Alegret
 • Anna Warda-Ritzen
 • Kim Waldgrave
To wydarzenie już się odbyło

Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

Trzeci webinar #BeyondMoodle

 1. Temat: Kontrola najwyższą formą zaufania – egzaminowanie studentów, czyli jak zrobić to dobrze
 2. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
 3. Termin:  4 luty 2021 r. w godzinach 13:00 – 14:00
 4. Eksperci:  Dr Sabina Ratajczak, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  Anna Pałyga, Akdemia Leona Koźmińskiego
  Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
 • Organizator:
 • Partnerzy:

Kontrola najwyższą formą zaufania - egzaminowanie studentów, czyli jak zrobić to dobrze

Jednym z największych wyzwań w dobie pandemii dla uczelni okazało się przeprowadzanie egzaminów w sposób zdalny i zapewnienie, że w odpowiedni sposób weryfkują one osiąganie przez studentów efektów uczenia.

Podczas webinaru porozmawiamy o trudnościach, na które napotykają uczelnie organizując proces egzaminowania zdalnego i możliwych sposobach ich zaadresowania. Dyskusja będzie dotyczyć m.in. doboru odpowiednich form pytań egzaminacyjnych, zapewnienia samodzielnej pracy studentów, odpowiedniego przygotowania technicznego i narzędziowego, a także sprostania wymowgom RODO. Porozmawiamy też o tym, czy egzaminowanie elektroniczne ma sens jedynie w dobie pandemii, czy też może być sposobem na unowocześnienie i usprawnienie weryfikacji wiedzy studentów także w warunkach normalnego funkcjonowania uczelni. W ramach profesjonalizacji Uczelni – istotną będzie także kwestia oddzielenia procesu dydaktycznego od weryfikacji efektów uczenia.

W drugiej części webinaru przedstawimy  narzędzie Inspera, które może działać jako zintegrowana z Moodle wyspecjalizowana platforma do egzaminowania, zarówno stacjonarnego, jak i na odległość. Pokażemy jak w oparciu o Inspera można przeprowadzić proces egzaminowania – od stworzenia banku pytań, przez przygotowanie zestawu egzaminacyjnego, zaplanowanie egzaminu i jego przeprowadzenie, po ocenę i przekazanie wyników studentom. Pokażemy także komponent Inspera Remote, który dzięki rejestracji obrazu kamery, dźwięku i pulpitu studenta oraz automatycznemu oznaczaniu nietypowego zachowania, umożliwia zabezpieczenie procesu egzaminiowania na odległość.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze!

Dlaczego warto wziąć udział w webinariach

Moodle to najpopularniejsze rozwiązanie do budowy, planowania i realizacji kursów e-learningowych wśród polskich uczelni. Rozwijany przez wielotysięczną społeczność użytkowników Moodle jest prosty, funkcjonalny i spełnia swoją rolę.

Dla osób, które chcą osiągnąć jeszcze więcej korzyści z wykorzystania platform e-learningowych w swoich uczelniach zapraszamy na cykl czterech webinariów, podczas których zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania IT rozszerzające funkcjonalność Moodle w kilku kluczowych obszarach:

 • Analiza danych o kształceniu zdalnym
  Zaprezentujemy Intelliboard, aplikację, która w oparciu o dane z Moodle dostarcza przeszło 120 rodzajów raportów i analiz obrazujących aktywność i postępy studentów zarejestrowanych w kursach e-learningowych na uczelni.
 • Dostępność i atrakcyjność treści e-learningowych
  Pokażemy Ally, który umożliwia automatyczne tworzenie treści w formatach alternatywnych dla studentów (Braille, audio, e-book), analizę poziomu dostępności treści zamieszczanych w kursach w Moodle i konkretne sugestie działań naprawczych dla dydaktyków.
 • Elektroniczne egzaminowanie studentów
  Pokażemy system Inspera, rozwiązanie do elektronicznego egzaminowania studentów, które może funkcjonować obok Moodle na uczelni, oferując możliwość prowadzenia egzaminów stacjonarnych i na odległość z wykorzystaniem wideo monitoringu studentów i elementów sztucznej inteligencji.
 • Rozwój uczelnianych platform e-learningowych opartych o Moodle
  Pokażemy międzynarodowe doświadczenia firm Blackboard, LTG i Inspera.

Rozwiązania prezentowane podczas webinariów są dostarczane przez partnerów produktowych PCG Academia – firmę Blackboard, Learning Technologies Group i Inspera. Partnerem cyklu jest Amazon Web Services, dostawca chmury w której działają wszystkie wyżej wymienione rozwiązania.

Eksperci trzeciego webinarium:

 • Paweł Morawski

  Dr Paweł Morawski – Moderator

  Dr Paweł Morawski jest entuzjastą nowoczesnych technologii i wykładowcą akademickim dzięki czemu posiada praktyczne w obszarze e-learningu. W roli Ambasadora marki Blackboard w Polsce dr Morawski udziela informacji i wskazówek uczelniom zainteresowanym zakupem narzędzi do nauki na odległość oferowanych przez Blackboard.

 • Dr Sabina Ratajczak

  Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

 • Anna Pałyga

  Head of Ed-Tech Center w Akademii Leona Koźmińskiego, Ambasadorka marki INSPERA w Polsce

  Ambasadorka marki Inspera w Polsce, kierownik Centrum Innowacji w Dydaktyce Akademii Leona Koźmińskiego, skupia się na wdrożeniach nowych technologii w nauczaniu tradycyjnym oraz zdalnym  (e-learning – w tym elektroniczne egzaminowanie, blended-learning). Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierunku Zarządzanie Strategiczne na Akademii Leona Koźmińskiego. Doktorantka i asystentka naukowo-badawcza w Katedrze Metod Ilościowych i Zastosowań Informatyki ALK. Laureatka konkursu grantowego Narodowego Centrum Nauki Preludium, zajmująca się tematyką pracy zespołowej w kontekście Symulacyjnych Gier Decyzyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem procesów komunikacji.

 • Anna Warda-Ritzen

  Anna Warda-Ritzen pracuje w PCG Academia na stanowisku Konsultanta ds. Kształcenia Online. Specjalizuje się w rozwiązaniach służących do zdalnego nauczania i elektronicznego egzaminowania dostarczanych przez firmy Blackboard, Open LMS oraz Inspera. Pracując w różnych sektorach, w Polsce i w Holandii, zdobyła szeroką wiedzę na temat analizy biznesowej w IT oraz procesu wdrażania rozwiązań informatycznych. Swoją pasję odkryła jednak w obszarze  IT w edukacji, w związku z czym stale pogłębia wiedzę na temat technologii wykorzystywanych w kształceniu online i chętnie się nią dzieli.

Wszystkie tematy spotkań

 • Pierwsze webinarium

  Jeżeli możesz coś zmierzyć, to możesz tym zarządzać – analiza danych o kształceniu zdalnym w uczelni

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Dr Anna Bąkała, Uniwersytet Łódzki
   Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
  Termin:
  • data: 21.01.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację
 • Drugie webinarium

  Content is King – atrakcyjne i dostępne treści dydaktyczne dla studentów

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Aleksandra Duszyńska, Politechnika Warszawska
   Jacek Zadrożny,
   Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
  Termin:
  • data: 28.01.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację
 • Trzecie webinarium

  Kontrola najwyższą formą zaufania – egzaminowanie studentów, czyli jak zrobić to dobrze

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Dr Sabina Ratajczak, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
   Anna Pałyga, Akademia Leona Koźmińskiego
   Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
  Termin:
  • data: 04.02.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację
 • Panel dyskusyjny

  „Jeśli widziałem dalej, to stojąc na ramionach Gigantów” – perspektywa globalnych liderów na rozwój kształcenia online w Polsce

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Juan Ramon Alegret, Blackboard
   Ishan Kolhatkar, Inspera
   Peter Hirst, LTG
  Termin:
  • data: 11.02.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację

Kontakt