Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją jest obecnie na ustach całej, polskiej administracji publicznej. Wymóg posiadania systemu klasy EZD oraz zapowiadane od dawna odejście od papieru w relacjach z obywatelem stają się faktem. 

W odpowiedzi na te wyzwania PCG AcademiaiWEBCON, wspólnie z partnerami, kontynuują cykl konferencji EZDAY, poświęcony cyfryzacji i automatyzacji procesów w sektorze publicznym w Polsce.  

Podczas konferencji, która odbędzie się 25-go października w Muzeum “Manggha” w Krakowie, zaadresujemy szerokie spektrum zagadnień związanych z wprowadzaniem i z wykorzystaniem systemów klasy EZD w szkołach wyższych. 

Rozpoczniemy od wspólnego wystąpienia Prezesów WEBCON i PCG Academia – Łukasza Wróbla iŁukasza Nowaka, którzy opowiedzą o najważniejszych osiągnięciach oraz o planach obu firm na dalszy rozwój swoich usług na polskim rynku edukacyjnym. 

Podczas kolejnego panelu przyjrzymy się referencyjnym wdrożeniom platformy WEBCON BPS, w trzech bardzo różnych od siebie uczelniach: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.  

Następnie, pan mecenas Piotr Szumlińskiz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, przybliży nam kontekst formalno-prawny nakładanych na uczelnie obowiązków związanych z cyfryzacją. Na tej bazie przedstawiciele PCG Academia i Senetic opowiedzą o synergii pomiędzy platformą WEBCON BPS, a wdrażanym przez NASK systemem EZD RP, który już na stałe wpisze się w krajobraz administrowania sprawami studentów i obywateli w naszym kraju.  

Podsumujemy opowiadając o praktycznych aspektach wdrażania platformy WEBCON na uczelniach oraz o możliwościach pozyskania finansowania na realizację projektów cyfrowych w uczelniach, chociażby w ramach programu FERS, Uczelnia dostępna czy Regionalnych Programów Operacyjnych. 

Na koniec konferencji zostawiamy prawdziwą gratkę, czyli prezentację najnowszej wersji platformy WEBCON BPS 2024, którą przedstawią wspólnie reprezentanci firm PCG Academia i WEBCON.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji i do rejestracji swojego udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. 

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ #EZDAY2023