Serdecznie zapraszamy na nowe webinarium „Strategie uczelni w obliczu epidemii”, które odbędzie się już 18 czerwca (czwartek). Będzie to pierwsze webinarium z II cyklu „Uczelnie w czasie epidemii: nowe uwarunkowania i dobre praktyki”, współorganizowanego przez Fundację Rektorów Polskich i PCG Academia.

Nasz cykl webinariów powstał z myślą o rektorach, prorektorach, kanclerzach i menedżerach dokładających starań, by ich uczelnie mogły sprawnie realizować działalność dydaktyczną, naukową i organizacyjną w czasie kryzysu epidemiologicznego.

Temat najbliższego webinarium jest szczególnie istotny dla funkcjonowania szkół wyższych w nowej rzeczywistości, dlatego przyjrzymy się największym wyzwaniom dla uczelni w okresie pandemii od strony zarządczej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie priorytety powinny stawiać sobie uczelnie w tym trudnym okresie oraz pokazać, jak wygląda zarządzanie kryzysowe w szkolnictwie wyższym i jakie są dostępne uczelniom narzędzia przeciwdziałania kryzysowi. Wspólnie zastanowimy się też, które strategie uczelni mogą się okazać najbardziej skuteczne w obecnej sytuacji oraz w jaki sposób uczelnie mogą wykorzystać okres pandemii do poprawy swego funkcjonowania.

Debatę nad strategiami uczelni moderował będzie dr hab. Dominik Antonowicz, Kierownik Katedry Badań nad Szkolnictwem Wyższym i Nauką na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek KEJN. Udział w dyskusji wezmą zaproszeni eksperci:

  • Piotr Jedynak – Dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kierownik Zakładu Znormalizowanych Systemów Zarządzania.
  • Krzysztof Pietraszkiewicz – Prezes Związku Banków Polskich.
  • Piotr Wachowiak – Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kadencję 2020–2024.

Głos w debacie zabiorą również Prof. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich oraz Prof. Łukasz Sułkowski, Prezes PCG Polska.

 

Zapisz się już dziś! – udział jest bezpłatny. Webinarium startuje o godz. 13:30 i potrwa ok. 1,5 godziny.

Zapisz się już dziś

Cykl webinariów FRP-PCG Academia „Uczelnie w czasie epidemii: nowe uwarunkowania i dobre praktyki” objęty jest patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przewodniczącego KRASP i Miesięcznika „Forum Akademickie”.