Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 1 lipca 2020 r. pan Tomasz Buczak objął stanowisko Chief Technology Officera w firmie PCG Academia.

Przyjście Tomasza Buczaka do PCG Academia wynika ze strategii firmy, która przewiduje przeniesienie wszystkich oferowanych rozwiązań IT do chmury i połączenie ich w ramach jednego, spójnego ekosystemu informatycznego pod nazwą Educloud.

Tomasz Buczak posiada wieloletnie doświadczenie w kształtowaniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań chmurowych. Do niedawna Tomasz Buczak pełnił rolę Dyrektora w Asseco Innovation Hub, którego celem jest tworzenie i komercjalizacja startupów w sektorze bankowym. Pan Buczak bezpośrednio współpracował z klientami przy opracowaniu strategii transformacji cyfrowej oraz współtworzył produkty, usługi i modele biznesowe.

PCG Academia jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek w sektorze usług IT dla edukacji. PCG obsługuje czołówkę polskich szkół wyższych z Uniwersytetem Jagiellońskim i Akademią Leona Koźmińskiego na czele i od ponad 5 lat organizuje LUMEN – najchętniej uczęszczaną konferencję w obszarze profesjonalnego zarządzania uczelniami. PCG Academia jest częścią Public Consulting Group, do której w Polsce należy również firma LIBRUS.