W imieniu Times Higher Education oraz PCG Academia, zapraszamy Państwa do udziału w webinarium zatytułowanym: „THE Impact Rankings 2021 – polskie uczelnie w globalnej perspektywie”, które odbędzie się 19 maja 2021 r. (środa) w godzinach 13:00 – 14:30.

Podczas spotkania moderowanego przez prof. Łukasza Sułkowskiego (Prezes PCG Polska), przedstawiciele THE – Duncan Ross (Chief Data Officer) oraz Michael Lubacz (Business Development Director) przedstawią i przeanalizują wyniki tegorocznych THE Impact Rankings, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji polskich uczelni.

THE Impact Rankings, to jedyny, międzynarodowy ranking uczelni oparty o Cele Zrównoważonego Rozwoju sformułowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych (Sustainable Development Goals). Wyniki tegorocznej edycji rankingu zostaną ogłoszone 21 kwietnia podczas THE Innovation & Impact Summit.

Metodologia THE Impact Rankings opiera się o zestaw precyzyjnie skalibrowanych wskaźników w czterech obszarach tematycznych: badania naukowe, zarządzanie, współpraca z otoczeniem oraz nauczanie. Ranking uwzględnia wszystkie 17 celów wskazanych w Rezolucji ONZ z 2015 r. znanych jako Agenda 2030.

Uczelnie mogą wybrać cele związane z misją i wizją swojego rozwoju i dostarczyć dane na ich temat jako wkład do rankingu. Każda uczelnia, która dostarczy dane na temat SDG 17 oraz co najmniej 3 innych celów zostanie uwzględniona w rankingu przygotowywanym przez Times. Publikacji podlegają zarówno wyniki zbiorcze jak i klasyfikacja szkół w obrębie poszczególnych celów.

Korzyści z uczestnictwa w webinarze:

  • Pierwsza, publiczna prezentacja wyników THE Impact Rankings z dnia 21 kwietnia;
  • Rola Celów Zrównoważonego Rozwoju w rozwoju polskich uczelni;
  • Przedstawienie metodologii i warunków uczestnictwa w rankingu;
  • Analiza wyników polskich uczelni w poszczególnych wskaźnikach;
  • Możliwość zadania pytań do autorów rankingu za pośrednictwem czatu;
  • Prezentacja szerszego spektrum działalności THE w Polsce i na świecie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze! Więcej informacji oraz formularz do rejestracji znajdą Państwo na stronie wydarzenia:

THE Impact Rankings 2021 – polskie uczelnie w globalnej perspektywie