PCG Academia została wyłącznym partnerem firmy Elsevier w Polsce, w zakresie usług związanych z dystrybucją i integracją systemu Pure. Partnerstwo z Elsevier, globalnym liderem w zakresie gromadzenia, udostępniania i analityki informacji naukowych, cementuje pozycję PCG Academia jako wiodącego krajowego dostawcy rozwiązań do zarządzania badaniami i publikacjami na uczelniach. 

Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy PCG a Elsevier miało miejsce 28 marca br. w Warszawie, podczas spotkania CEO Public Consulting Group, pana Williama Mosakowskiego oraz Dyrektora ds. Globalnych Partnerstw z Elsevier, pana Koena Mouchaersa.  

„PCG działa na polskim rynku edukacyjnym już od 13 lat. W tym czasie nawiązaliśmy współpracę z tysiącami szkół i przeszło 60 uczelniami. Rozumiemy jak działa polski rynek i pomagamy go otwierać dla naszych zagranicznych partnerów. W przeszłości były to firmy takie jak Blackboard czy Inspera. Dziś, do grona naszych współpracowników dołącza Elsevier. Jestem przekonany, że w nadchodzących latach czeka nas wiele wspólnych sukcesów” – powiedział Bill Mosakowski, Prezes PCG.  

W ramach współpracy Zespół PCG będzie odpowiedzialny za dystrybucję i dostarczanie platformy Pure, czyli systemu klasy CRIS (Current Research Information Systems) autorstwa Elsevier. Pure uzupełni już istniejącą ofertę PCG w zakresie systemów do zarządzania informacją naukową, tj. Sciencecloud oraz DSpace. 

Jednym z pierwszych elementów oferty Elsevier, które trafią do portfolio PCG Academia będzie moduł Pure Awards Management wspierający naukowców w selektywnym pozyskiwaniu grantów naukowych. Rozwiązanie to pozwala na automatyczne monitorowanie bazy ponad 5 tys. fundatorów oraz optymalizację procesu ubiegania się o granty, poprawiając wskaźniki sukcesu. Więcej na temat systemu Pure dowiecie się oglądając krótką prezentację: PURE Awards Management Module – selektywne pozyskiwanie grantów naukowych i zarządzanie nimi 

„Jako PCG wspieramy zarządzanie informacją naukową w najlepszych polskich uczelniach tj. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet SWPS. Doskonale znamy polskie uwarunkowania prawne i technologiczne, związane z integracją z krajowymi systemami sprawozdawczości ministerialnej jakie oferuje OPI. Łącząc lokalne doświadczenia PCG z globalnymi produktami od Elsevier, tworzymy propozycję jakiej do tej pory nie było na polskim rynku edukacyjnym.” – mówi Piotr Masalski, Dyrektor Linii Biznesowej Sciencecloud w PCG Academia.  

Elsevier to globalna firma z siedzibą w Amsterdamie. W ciągu 140 lat swojej działalności Elsevier wyewoluowało z małego wydawnictwa naukowego w międzynarodowego dostawcę literatury, informacji naukowej, multimediów i narzędzi cyfrowych dla sektorów edukacji, nauki i opieki zdrowotnej na całym świecie. 

Elsevier dostarcza wysokiej jakości bazy danych, narzędzia analityczne, wyszukiwarki informacji i platformy do zarządzania badaniami oraz wydaje światowej klasy książki. Rozwiązania Elsevier kompleksowo wspierają proces badawczy: od powstania pomysłu i zdobycia grantu, przez prowadzenie badań, po udostępnianie ich wyników i analizę ich wpływu. Do portfolio Elsevier należą tak znane platformy jak Scopus, ScienceDirect, SciVal czy Mendeley. 

Elsevier prowadzi także wiele inicjatyw związanych z rozwojem sposobów przeglądania, sprawdzania, archiwizacji i upowszechniania informacji, współpracując ze społecznością naukowców, bibliotekarzy i innych zainteresowanych stron na całym świecie. 

„Jako Elsevier chcemy być bliżej naszych polskich klientów. Wierzę, że partnerstwo z PCG pozwoli nam osiągnąć ten cel i znacząco zwiększyć ekspozycję polskich uczelni na oferowane przez nas rozwiązania. Wspólnie z PCG dzielimy te same wartości – chcemy budować długoterminowe partnerstwa z naszymi klientami i wspierać ich w ciągłym rozwoju, dlatego jestem pewien, że nasza współpraca zaowocuje wieloma wspaniałymi projektami.” – mówi Koen Mouchaers, Dyrektor ds. Globalnych Partnerstw z Elsevier.  

Partnerstwo z Elsevier wpisuje się w strategię rozwoju PCG Academia w obszarze zarządzania informacją naukową. PCG Academia jest już certyfikowanym partnerem Lyrasis, organizacji zarządzającej DSpace, oraz członkiem euroCRIS, europejskiego stowarzyszenia non-profit skupiającego ekspertów w zakresie systemów informacji badawczej.  

 

William S. Mosakowski – Prezes Public Consulting Group oraz Koen Mouchaers – Dyrektor ds. Współpracy z Partnerami Elsevier