PCG poszerza portfolio usług oferowanych dla uczelni dzięki partnerstwu zawartemu z firmą WEBCON, dostawcą wiodącego rozwiązania do elektronicznego obiegu dokumentów i automatyzacji procesów biznesowych: WEBCON BPS.

4 stycznia 2021 r. PCG Academia zawarła umowę partnerską z firmą WEBCON, wiodącym dostawcą platformy low-code do automatyzacji procesów biznesowych i elektronicznego obiegu dokumentów. W ramach partnerstwa PCG Academia będzie odpowiedzialna za dystrybucję i dostarczanie systemu WEBCON BPS do szkół wyższych w Polsce i za granicą. Partnerstwo zawarte z firmą WEBCON jest częścią długoterminowej strategii rozwoju PCG w Polsce, mającej na celu budowę kompleksowej i zintegrowanej platformy rozwiązań dla uczelni (Educloud).

WEBCON BPS to autorskie rozwiązanie firmy WEBCON klasy BPM (Business Process Management). Tzw. aplikacje biznesowe zbudowane za pomocą platformy pozwalają skutecznie zarządzać przepływem zadań, informacji i dokumentów w uczelniach. Wykorzystując WEBCON PBS można w łatwy sposób, bez angażowania zasobów programistycznych, zdefiniować dowolny obieg dokumentu studenckiego (wniosek, decyzja, podania) jak i kancelaryjnego (instrukcja, umowa, faktura). Co ważne, za pomocą platformy WEBCON BPS można obsłużyć praktycznie dowolny scenariusz (proces), a stworzone w tym celu aplikacje są, z jednej strony, idealnie dopasowane do potrzeb i wymagań, a z drugiej – wysoce ustandaryzowane, łatwe w utrzymaniu, rozwoju i modyfikacji.

„Wierzymy, że WEBCON BPS będzie wartościowym uzupełnieniem oferty usług PCG dla uczelni, szczególnie w kontekście panującej pandemii i związanej z nią potrzeby załatwiania coraz większej ilości spraw drogą elektroniczną” – mówi Łukasz Nowak, Wiceprezes PCG Academia w Polsce. „PCG Academia to firma o ugruntowanej pozycji na rynku i wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu systemów dla uczelni. Cieszymy się na możliwość wspólnej pracy na rzecz cyfrowej transformacji sektora edukacji w Polsce” dodaje Łukasz Malina, Wiceprezes firmy WEBCON.

WEBCON dołącza do międzynarodowego grona partnerów produktowych firmy PCG w Polsce, obok amerykańskiej firmy Blackboard (kształcenie online) oraz norweskiej firmy INSPERA (elektroniczne egzaminowanie). Dzięki nowo zawartej umowie PCG Academia umacnia swoją pozycję na rynku, jako wiodącego producenta i integratora rozwiązań IT dla uczelni.