Mamy wielką przyjemnością poinformować, że dr inż. Paweł Morawski, Kierownik ds. e-Learningu na Społecznej Akademii Nauk, objął rolę Ambasadora Marki Blackboard. Celem Ambasadora jest promowanie dobrych praktyk w kształceniu na odległość oraz wdrażaniu nowych technologii dla e-learningu.

Dr inż. Paweł Morawski stanowisko Kierownika ds. e-Learningu piastuje na SAN od 2012 roku. Zarządza on procesem kształcenia zdalnego w międzynarodowym i rozproszonym środowisku uczelni, która posiada kampusy w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Londynie.

W celu dalszego rozwoju nauczania online w ramach strategii długofalowego rozwoju SAN zadecydowała o wdrożeniu platformy e-learningowej Blackboard Learn Ultra. Wdrożeniem zajmą się PCG Academia i Blackboard, z którymi SAN podpisała umowę na początku kwietnia tego roku. SAN będzie pierwszą uczelnią w Polsce, która wdroży w modelu SaaS platformę Blackboarda, umożliwiającą kompleksowe nauczanie zdalne.

Firma Blackboard jest światowym liderem w obszarze technologii edukacyjnych, posiadającym szerokie portfolio rozwiązań wspierających e-learning. Ich platforma Blackboard Learn Ultra to najpopularniejsza platforma kształcenia na odległość na świecie, wykorzystywana przez miliony użytkowników w 90 krajach świata.

Blackboard Learn Ultra umożliwia realizację wszystkich aspektów procesu dydaktycznego w formie elektronicznej, w tym prowadzenie zajęć za pomocą wideokonferencji i zamieszczanie materiałów dydaktycznych online. Platforma posiada bogate możliwości komunikacji i zaangażowania studentów w naukę oraz liczne funkcjonalności wspierające wykładowców w prowadzeniu zajęć, od kalendarza pozwalającego planować zajęcia, przez narzędzia do sprawdzania obecności i oceniania studentów, po narzędzie antyplagiatowe, repozytorium i funkcje raportowania. Mimo tak wielu funkcji Learn Ultra pozostaje łatwy w obsłudze i do korzystania z niego wystarczy jedynie przeglądarka internetowa.

Poprzez wdrożenie rozwiązania Blackboard SAN chce zwiększyć dostępność materiałów dydaktycznych i szerzej otworzyć się na potrzeby studentów ze szczególnymi potrzebami, a także umożliwić wygodne prowadzenie wysokiej jakości zdalnych wykładów, ćwiczeń i konsultacji.

PCG Academia jest wyłącznym dystrybutorem oprogramowania Blackboard w Polsce.

Kontakt do Ambasadora Marki Blackboard:

Dr inż. Paweł Morawski, Kierownik ds. e-Learningu SAN

pmorawski@san.edu.pl