PCG Academia podpisała umowę partnerską z firmą IntelliBoard, światowym liderem w zakresie dostawy narzędzi do analizy danych z platform LMS, takich jak Moodle, Blackboard czy D2L. W ramach partnerstwa PCG będzie odpowiedzialna za dystrybucję rozwiązań IntelliBoard do uczelni w Polsce. Umowa jest rezultatem zacieśnienia współpracy obu firm, dostrzegających rosnące zainteresowanie polskich uczelni rozwiązaniami umożliwiającymi zwiększenie jakości i efektywności kształcenia zdalnego.

IntelliBoard to narzędzie do wielopłaszczyznowej analizy danych pochodzących z platform e-learningowych. Za pomocą ponad 130 wbudowanych raportów uczelnie mogą analizować aktywność i postępy studentów, zaangażowanie wykładowców w tworzenie i realizację kursów, oraz efektywność organizacji całego procesu kształcenia. Automatycznie wysyłane powiadomienia i raporty usprawniają przepływ informacji, a możliwość łatwego konfigurowania własnych raportów pozwala dostosować narzędzie do potrzeb uczelni. IntelliBoard z powodzeniem jest wykorzystywany także przez organizacje i firmy prywatne, do podnoszenia jakości i efektywności szkoleń realizowanych przez pracowników.

Z IntelliBoarda korzystają wiodące uczelnie i korporacje z całego świata, w tym Dublin City University (Irlandia), North Carolina College System (Stany Zjednoczone), czy Rhodes University (RPA), oraz firmy IBM, SAS, Sharp Electronics Corporations. Narzędzie zintegrowane jest już z ponad 4000 platformami LMS Klientów i wyświetla dane dotyczące procesu nauki ponad 44 milionów studentów i kursantów.

„Postrzegamy IntelliBoard jako ważne poszerzenie naszej oferty w zakresie rozwiązań wspierających kształcenie zdalne na uczelniach. Partnerstwo pozwoli nam lepiej adresować potrzeby uczelni wykorzystujących zarówno Blackboard jak i opensourcową platformę Moodle” – stwierdził Łukasz Nowak, Wiceprezes PCG Academia. „W IntelliBoard jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z PCG Academia na polskim rynku” – zauważyła Tonya Riney, COO IntelliBoard. „Postanowiliśmy nawiązać partnerstwo z firmą, która ma już relacje z wiodącymi instytucjami w kraju i znaleźliśmy PCG Academia. Dotychczasowa praca z zespołem PCG była przyjemnością i cieszymy się na perspektywę wspólnego dostarczania najlepszych w swojej klasie rozwiązań analitycznych instytucjom (i uczącym się!) w Polsce”.

IntelliBoard to już kolejny, po Blackboard, Inspera i Webcon, wiodący w skali międzynarodowej dostawca technologii do uczelni, który wybrał PCG Academia jako dystrybutora swoich rozwiązań na rynku polskim. Partnerstwo pozwoli PCG umocnić swoją pozycję jako oferenta i integratora najwyższej jakości rozwiązań IT dla uczelni w naszym kraju.