Uniwersytet Medyczny w Białymstoku wykorzystuje platformę Blackboard Learn od maja 2020 roku, kiedy to w toku pandemii uczelnia musiała w szybkim tempie przełączyć się w tryb nauczania online. Od tamtego czasu Learn stał się nieodzownym elementem zajęć prowadzonych na Uniwersytecie, zarówno w formie zdalnej jak i stacjonarnej, a wykładowcy pokochali prostotę i intuicyjność tego narzędzia.  

W efekcie zgromadzonych doświadczeń oraz w oparciu o pozytywną informację zwrotną od studentów i dydaktyków Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zadecydował o przedłużeniu umowy na wykorzystanie Blackboard Learn na kolejne 3 lata.  

W ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym pracownicy PCG i Anthology (właściciele Blackboard Learn) dokonają integracji platformy Blackboard Learn z systemami dziedzinowymi wykorzystywanymi na uczelni, uruchomią szereg nowych funkcji i modułów nieużywanych wcześniej przez uczelnię, a także przeprowadzą kompleksowe szkolenia dla ponad 900 pracowników uczelni.  

W efekcie zaplanowanych działań Uniwersytet Medyczny w Białymstoku planuje udostępnić platformę Blackboard Learn wszystkim 8 tysiącom swoich studentów i uczynić ją podstawowym narzędziem dzielenia się wiedzą i pracy w grupach zajęciowych. Tym samym Uniwersytet stanie się jednym z najbardziej aktywnych użytkowników platformy Blackboard Learn w Polsce.  

Odkąd Blackboard został przejęty przez Anthology – amerykańskiego giganta na globalnym rynku EdTech, platforma Learn rozwija się szybciej niż jakiekolwiek inne narzędzie tej klasy. W zeszłym roku Anthology uruchomiło portal, za pomocą którego użytkownicy Blackboarda z całego świata mogą zgłaszać swoje pomysły rozwojowe. Do tej pory już ponad 100 takich zgłoszeń zostało wcielonych w życie i znalazło swoje odzwierciedlenie w konkretnych nowych funkcjonalnościach.  

Ponadto, Anthology zacieśniło współpracę z firmą Microsoft integrując swoje rozwiązania w taki sposób, by jak najlepiej wspierać uczelnie w minimalizowaniu zjawiska odpadu studenckiego. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wideo demonstrującym ostatni owoc tej współpracy, jakim jest wprowadzenie do platformy Blackboard Learn asystenta AI, który pomaga wykładowcy tworzyć materiały dydaktyczne, rubryki oceny oraz pytania testowe New Artificial Intelligence features in Blackboard Learn Ultra. 

Zapraszamy do kontaktu z PCG Academia, w celu bezpłatnego przedstawienia możliwości platformy oraz rozmowy na temat możliwości jej sfinansowania np. z programu FERS. 

ZOBACZ WIDEO PREZENTACJĘ BLACKBOARD