Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi dołącza do grona klientów PCG Academia. Łódzka szkoła wyższa zdecydowała się na wdrożenie narzędzia Blackboard Ally w celu zwiększenia dostępności i atrakcyjności treści dydaktycznych publikowanych na uczelnianej platformie Moodle.

Ally for Moodle pozwala na łatwe przygotowanie i udostępnianie wysokodostępnych treści dla studentów, wspierając w szczególności osoby z trudnościami w nauce oraz osoby z niepełnosprawnościami oraz eliminując bariery wiążące się ze studiowaniem w trybie stacjonarnym.

Dzięki rozwiązaniu Blackboard studenci zyskują możliwość pobrania materiałów dydaktycznych w alternatywnych formatach, dopasowanych do ich potrzeb lub preferencji, takich jak audio, elektroniczny Braille czy ePub. Z materiałów pobranych na komputer lub urządzenia mobilne studenci będą mogli korzystać w najdogodniejszy dla siebie sposób o każdej porze i w każdym miejscu.

Blackboard Ally będzie również wspierać dydaktyków w przygotowaniu treści o wysokim poziomie dostępności. Narzędzie automatycznie bada poziom dostępności materiałów zamieszczanych przez dydaktyka i wykrywa niezgodności ze standardami dostępności, a następnie informuje krok po kroku jak je wyeliminować. Ally wyświetla także informacje kontekstowe, pozwalające lepiej zrozumieć problematykę dostępności i wspierające budowanie kultury uczelni dostępnej wśród dydaktyków.

Korzyści z wdrożenia odniesie także administracja uczelni, która uzyska możliwość automatycznego generowania przekrojowych raportów o poziomie dostępności wszystkich materiałów na platformie, mierzonym w oparciu o międzynarodowy standard WCAG 2.1. Dzięki wdrożeniu uczelnia będzie mogła skuteczniej dotrzeć do studentów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Blackboard Ally oraz jego siostrzane rozwiązanie, Blackboard Ally for Websites zwiększające dostępność treści na stronach internetowych uczelni, są wykorzystywane w setkach szkół wyższych na całym świecie, w tym w Polsce – na Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Krakowskiej Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku czy też w Społecznej Akademii Nauk.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wideo demonstracją rozwiązania Blackboard Ally oraz do kontaktu z PCG Academia w celu bezpłatnego przedstawienia wyceny dostosowanej do potrzeb i możliwości Państwa uczelni.

ZOBACZ WIDEO PREZENTACJĘ BLACKBOARD