Mamy przyjemność poinformować, że PCG Academia we współpracy z wydawnictwem Wolters Kluwer uruchomiła portal o szkolnictwie wyższym dostępny pod adresem: www.lumenportal.pl. Projekt ma na celu zebranie w jednym miejscu najciekawszych aktualności, wydarzeń, artykułów naukowych i tekstów prawnych dotyczących uczelni z polskich i zagranicznych serwisów internetowych.

LUMEN Portal jest pokłosiem realizowanego od 2015 r. przez firmę PCG projektu LUMEN, mającego na celu identyfikację i promocję najlepszych praktyk w dziedzinie profesjonalnego zarządzania uczelnią. Organizatorzy konkursu i konferencji LUMEN zdecydowali, że potrzebne jest miejsce w internecie, w którym będzie można udostępniać identyfikowane w ten sposób dobre praktyki zarządcze.

Tematycznie LUMEN Portal porusza wszystkie kluczowe obszary funkcjonowania szkoły wyższej: od tematów związanych z kształceniem i nauką, po współpracę z otoczeniem uczelni, umiędzynarodowienie, finansowanie, czy sprawy studenckie i pracownicze. W ramach każdego z obszarów tematycznych możliwe jest wyszukiwanie różnych rodzajów treści tj. aktualności, blogów, artykułów znajdujących się w bibliotece, wydarzeń czy tekstów prawnych dostarczane w ramach integracji z Serwisem Informacji Prawnej – LEX, obsługiwanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer.

Autorzy Portalu chcą, aby miał on charakter inicjatywy społecznościowej, budowanej przez samych przedstawicieli uczelni. Dlatego zachęcamy do współpracy wszystkie osoby, które są zainteresowane publikacją artykułów lub blogów na naszym portalu. Wszelkich informacji na ten temat udziela redakcja portalu pod adresem: redakcja@lumenportal.pl.