PCG Academia wdroży platformę WEBCON BPS w Senetic, międzynarodowej firmie dostarczającej usługi chmurowe dla przedsiębiorstw i instytucji sektora publicznego. W ramach świeżo podpisanej umowy PCG dokona cyfryzacji procesów związanych z obiegiem faktur, a także zintegruje platformę WEBCON BPS z systemem finansowo-księgowym wykorzystywanym przez Senetic, czyli z Microsoft Dynamics.  

PCG Academia i Senetic współpracują od wielu lat w kontekście obsługi najlepszej polskiej uczelni biznesowej jaką jest Akademia Leona Koźmińskiego. PCG dostarcza do ALK systemy informatyczne, którymi Senetic administruje w imieniu uczelni. W ostatnim czasie, PCG i Senetic rozpoczęły również działania zmierzające do opracowania wspólnej oferty usług dla uczelni i samorządów, związanej z dostarczaniem systemu EZDRP, którego autorem jest państwowy instytut badawczy NASK. 

Pomimo faktu podpisania umowy z prywatnym przedsiębiorstwem jakim jest Senetic, głównym obszarem koncentracji dla działań firmy PCG w Polsce pozostają instytucje z sektora publicznego. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat PCG z powodzeniem wdrożyło platformę WEBCON BPS w przeszło 15 uczelniach z całego kraju, w tym w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie czy w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W najbliższej przyszłości spodziewamy się co najmniej podwoić liczbę uczelni korzystających z WEBCON za pośrednictwem PCG oraz rozpocząć współpracę z kilkoma pierwszymi jednostkami samorządu terytorialnego.  

O Senetic  

Senetic powstał w 2009 roku w Polsce. Dzisiaj firma posiada 27 spółek na całym świecie i prowadzi sprzedaż w 151 krajach, mając 2 mln klientów rocznie. Senetic specjalizuje się w dostarczaniu usług chmurowych Microsoft dla firm oraz instytucji publicznych. Firma jest m.in. Partnerem Gold Microsoft, a w 2019 uzyskała wyróżnienie Partner Roku Microsoft w kategorii Dostawca Rozwiązań Chmurowych. Senetic jest również sprzedawcą nr 1 oprogramowania Microsoft w Polsce oraz wiodącym dostawcą najwyższej klasy urządzeń sieciowych, serwerowych, oprogramowania i sprzętu IT dla małych i średnich firm.   

ZOBACZ WIDEO PREZENTACJĘ WEBCON BPS