Koronawirus powoduje realne zagrożenie dla ciągłości procesu kształcenia realizowanego przez instytucje edukacyjne na całym świecie. W Polsce odwołane zostały wykłady i zajęcia dla studentów, doktorantów i słuchaczy. Wiele uczelni, pragnąc zapewnić jak najwyższą jakość edukacji, decyduje się na prowadzenie zajęć dydaktycznych drogą elektroniczną.

Zapewnienie zdalnych zajęć dla wszystkich studentów w tej sytuacji nie jest proste ani dla dużych uczelni, ani dla tych mniejszych. Pragniemy zaproponować Państwu wsparcie w realizacji zajęć zdalnie w tym trudnym okresie. Jako partner Blackboard, firmy dostarczającej rozwiązania do nauki zdalnej wykorzystywane przez tysiące uczelni na całym świecie, posiadamy w ofercie szereg narzędzi umożliwiających wykładowcom prowadzenie zajęć online. Wśród nich jest narzędzie Blackboard Collaborate, służące do przeprowadzania wideokonferencji i zdalnych wykładów.

Blackboard Collaborate to aplikacja niewymagająca instalacji, a więc szybka w uruchomieniu. Do korzystania z niej wystarczy jedynie przeglądarka internetowa. Poprzez Blackboard Collaborate można zdalnie prowadzić zajęcia dla nawet 250 zalogowanych użytkowników jednocześnie. Narzędzie to umożliwia także równoległą pracę w podgrupach w ramach pojedynczej grupy zajęciowej oraz rejestrację nieograniczonej liczby użytkowników i sesji zajęciowych.

Oprócz prostoty użytkowania, tym, co wyróżnia Collaborate jest ścisła integracja z platformami e-learningowymi, w tym Moodle. Pozwala ona na bardzo szybkie uruchomienie dedykowanych sesji online dla poszczególnych grup zajęciowych oraz łatwe zarządzanie procesem kształcenia w formule zdalnej.

Gorąco zachęcamy Państwa pracowników do skorzystania z bezpłatnej wersji systemu, za pomocą której dydaktycy mogą zacząć już dziś przeprowadzać zajęcia dla swoich grup studenckich, bez żadnych opłat przez okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące na uzgodnionych warunkach.

Chętnie udzielimy Państwu także informacji odnośnie warunków nabycia instytucjonalnej licencji na narzędzie Collaborate, obejmującej m.in. integrację z Państwa platformą e-learningową.

Jeżeli wyrażają Państwo zainteresowanie skorzystaniem z narzędzia wideokonferencyjnego Blackboard Collaborate to zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi dedykowanymi konsultantami:

  • Anna Warda–Ritzen, tel. +48 722 010 640, e-mail: anna.warda-ritzen@pcgacademia.pl
  • Marek Zawadzki, tel. +48 780 158 030, e-mail: marek.zawadzki@blackboard.com

 

 

Mamy nadzieję, że nasza usługa okaże się przydatna w zapewnieniu ciągłości funkcjonowania Państwa uczelni oraz pomoże zwiększyć bezpieczeństwo Państwa studentów i pracowników w tym trudnym czasie.

Chcielibyśmy również zachęcić pracowników Państwa Uczelni do skorzystania z przygotowanych przez Blackboard materiałów mogących wspomóc dydaktyków w planowaniu i realizowaniu zajęć na odległość (materiały w języku angielskim):

  • Blog oraz dedykowana strona internetowa ze wskazówkami i najlepszymi praktykami dotyczącymi przygotowania planów awaryjnych oraz zapewnienia ciągłości procesu kształcenia.
  • Seria seminariów internetowych na temat przygotowania do realizacji zajęć online, link do rejestracji. Nagranie pierwszego seminarium dostępne jest tutaj.
  • Bezpłatny dostęp do kursu Collaborate w Blackboard Academy (należy w menu po lewej stronie wybrać „free courses” w typie kursu).

 

 Pobierz broszurę