Blackboard Ally, rozwiązanie naszego partnera Blackboard, zostało wyróżnione prestiżową nagrodą EdTech Trendsetter Award i uzyskało tytuł Trendsetter of the Year 2021.

EdTech Digest Awards, które w tym roku przyznano po raz jedenasty, to największe nagrody w dziedzinie technologii edukacyjnych. Nagrody te są przyznawane przez serwis EdTech Digest za wybitny wkład w przekształcanie edukacji za pomocą technologii w celu wzbogacania życia osób kształcących się na całym świecie. Ich celem jest docenienie najlepszych i najzdolniejszych w branży – innowatorów, liderów i trendsetterów – oraz promowanie najciekawszych produktów i usług dla edukacji.

Nagroda EdTech Trendsetter Award, którą zdobyło rozwiązanie Blackboard Ally, jest przyznawane innowacyjnym produktom lub usługom wyznaczającym trendy w branży technologii edukacyjnych i wspierającym proces nauczania.

Blackboard Ally to narzędzie, która pozwala tworzyć bardziej dostępne i włączające treści kursów cyfrowych. Ally automatycznie wyszukuje problemy z dostępnością i generuje alternatywne formaty treści zaprojektowane tak, aby lepiej współpracowały z technologiami wspomagającymi, urządzeniami mobilnymi i platformami e-learningowymi, takimi jak Moodle. Ally zapewnia również informacje zwrotne dla prowadzących, pokazujące jak poprawić dostępność ich materiałów dydaktycznych oraz raporty dla całej instytucji na temat dostępności treści cyfrowych, pomagające wprowadzać dalsze usprawnienia dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, np. studentów z niepełnosprawnościami.

„W ramach naszej misji rozwoju nauczania dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy uczący się mieli dostęp do treści w formacie, który odpowiada ich unikalnym potrzebom, urządzeniom i preferencjom” – skomentował Dan Loury, Senior Product Management Director rozwiązania Blackboard Ally. – „Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia i będziemy dalej pracować nad tym, aby nauka była włączająca, dostępna i równa dla wszystkich”.

Jak Blackboard Ally sprawia, że nauka jest włączająca i dostępna? Sprawdź sam! Pobierz The Book of Ally – bezpłatne kompendium zawierające 45 raportów, studiów przypadku i postów na blogu, które powstały we współpracy ze społecznością użytkowników Ally w ciągu ostatnich dwóch lat. Książka w interesujący sposób dokumentuje ewoluujący krajobraz dostępności cyfrowej w szkolnictwie wyższym.

Pobierz The Book of Ally