THE World University Rankings - Prezentacja i omówienie rezultatów polskich uczelni

 • Partnerzy
  • Data: 21.10.2021
  • Godzina: 13:00 - 14:30
  • Prof. Łukasz Sułkowski
  • Duncan Ross
  • Michael Lubacz
  To wydarzenie już się odbyło

  Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

  O wydarzeniu

  W imieniu Times Higher Education oraz PCG Academia, zapraszamy Państwa do udziału w webinarium zatytułowanym: „THE World University Rankings 2022 – analiza wyników polskich szkół wyższych”, które odbędzie się 21 października 2021 r. (czwartek) w godzinach 13:00 – 14:30.

  Podczas spotkania moderowanego przez prof. Łukasza Sułkowskiego (Prezes PCG Polska), przedstawiciele THE – Duncan Ross (Chief Data Officer) oraz Michael Lubacz (Business Development Director) przedstawią i przeanalizują wyniki tegorocznych THE World University Rankings, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji polskich uczelni.

  THE World University Rankings to najbardziej prestiżowy i rozpoznawalny ranking szkół wyższych na świecie. W ramach rankingu, ocenie podlegają cztery obszary działania szkół wyższych: nauczanie, badania, transfer wiedzy i umiędzynarodowienie. THE używa 13 starannie skalibrowanych wskaźników, aby zapewnić wszechstronną i zrównoważoną ocenę, której odbiorcami są studenci, naukowcy, liderzy uczelni, biznes i rządy Państw z całego świata.

  Wyniki THE World University Rankings 2022, zostaną oficjalnie ogłoszone podczas THE World Academic Summit organizowanego przez Times Higher Education w dn. 1-3 września 2021 r. w Toronto. Tymczasem zapraszamy Państwa to zgłaszania swoich uczelni do przyszłorocznej edycji rankingu. Nabór rozpocznie się w grudniu 2021 r. o czym Times Higher Education poinformuje na swojej stronie internetowej: www.timeshighereducation.com/

  Korzyści z uczestnictwa

  • Pierwsza, polska prezentacja THE World University Rankings 2022
  • Analiza wyników polskich uczelni w poszczególnych wskaźnikach
  • Przedstawienie metodologii i warunków uczestnictwa w rankingu
  • Zasady zgłaszania uczelni do edycji na rok 2023
  • Możliwość zadania pytań do autorów rankingu za pośrednictwem czatu
  • Prezentacja szerszego spektrum działalności THE w Polsce i na świecie

  Eksperci:

  • Prof. Łukasz Sułkowski

   Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.

  • Duncan Ross

   Chief Data Officer w THE. Duncan Ross zajmuje się analityką danych od połowy lat 90-tych. Jako szef działu danych i analityki w THE, nadzoruje zespół, odpowiedzialny za publikację rankingów szkół wyższych i powiązane z nimi usługi analityczne. Przed dołączeniem do THE, Duncan Ross kierował zespołem analityki danych w Teradata w regionie Europy i Azji, gdzie odpowiadał za opracowywanie rozwiązań analitycznych w wielu branżach, w tym analizę gwarancji i analizę przyczyn źródłowych w produkcji, a także analizę sieci społecznościowych w telekomunikacji.

  • Michael Lubacz

   Business Development Director w THE. Michael Lubacz dostarcza innowacyjne i wiodące w swojej klasie rozwiązania THE w zakresie danych, budowania świadomości marki, rekrutacji i strategii do uczelni i instytucji rządowych na całym świecie. Wcześniej jako dyrektor, odpowiedzialny za region Azji i Pacyfiku, Michael ściśle współpracował z setkami uczelni o różnych profilach, wspierając je w działaniach związanych z umiędzynarodowieniem i budowaniem strategii rankingowej.

  Kontakt

  zapisz się