Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Cykl podcastów “Uniwersytet Cyfrowy” ma na celu przyjrzenie się transformacji cyfrowej, która zachodzi w szkołach wyższych w Polsce i na świecie. Poddamy analizie zmiany, które zaszły w środowisku akademickim w obliczu pandemii oraz zadamy pytanie o ich trwałość i kierunek dalszego rozwoju. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi liderami uczelni oraz wiodącymi dostawcami IT, będziemy dyskutować o tym, czym tak naprawdę jest uczelnia cyfrowa i na czym polega przywództwo cyfrowe. Chcemy również sprawdzić jak polskie uczelnie radzą sobie z transformacją cyfrową oraz gdzie widzą największe wyzwania.
W ramach podcastu, ukażemy sylwetki doświadczonych menedżerów z obszaru szkolnictwa wyższego – od kanclerzy i rektorów indywidualnych uczelni, po przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych. W naszych dyskusjach postawimy pytania o stan i perspektywę rozwoju sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, wskażemy sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki zarządcze.
Podcast dostępny na platformach:
Transformacja cyfrowa nie ominęła trzeciej misji uczelni. Przywództwo cyfrowe i kompetencje cyfrowe stają się fundamentalne dla zarządzania zmianami, także w zakresie współpracy z otoczeniem uczelni.
Prof. Łukasz Sułkowski i dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB, rozmawiają o formach współpracy z otoczeniem w dobie transformacji cyfrowej. Przyglądają się także przejawom i kierunkom transformacji cyfrowej w szkolnictwie wyższym, zastanawiają się nad warunkami sukcesu transformacji oraz dzielą poradami, jak skutecznie zarządzać transformacją cyfrową.
Ze względu na obecną sytuację część webinaru poświęcono na omówienie, jak środowisko akademickie może pomagać uchodźcom z Ukrainy.
Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.
Doktor nauk technicznych, ekspert w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami innowacyjnymi, systemów zintegrowanych. Wieloletni manager na poziomie Executive w Orange S.A. Posiada bogate doświadczenie korporacyjne zdobyte w międzynarodowych firmach usługowych, zatrudniony na kluczowych stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem jakością i procesami, marketingiem, zarządzaniem projektami oraz obsługą klienta.
Obecnie pełni funkcje menedżerskie w szkolnictwie wyższym. Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB, ekspert w zakresie projektów naukowych i wdrożeniowych w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Przewodniczącego Rady Ekspertów w Akademii WSB. Prezes Delegatury Regionalnej Izbie Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej, Wiceprezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan.
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
Specjalista ds. Marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl