Zapraszamy na cykl podcastów Uniwersytet Cyfrowy

  • Data: 1 marca 2022, godzina: 12:00 Podcast dostępny na platformach: YouTube oraz Spotify
  • Prof. Łukasz Sułkowski
   Prof. Łukasz Sułkowski
  • Juan Ramon Alegret
  To wydarzenie już się odbyło

  Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

  Misja podcastu

  Cykl podcastów Uniwersytet Cyfrowy ma na celu przyjrzenie się transformacji cyfrowej, która zachodzi w szkołach wyższych w Polsce i na świecie. Poddamy analizie zmiany, które zaszły w środowisku akademickim w obliczu pandemii oraz zadamy pytanie o ich trwałość i kierunek dalszego rozwoju. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi liderami uczelni oraz wiodącymi dostawcami IT, będziemy dyskutować o tym, czym tak naprawdę jest uczelnia cyfrowa i na czym polega przywództwo cyfrowe. Chcemy również sprawdzić jak polskie uczelnie radzą sobie z transformacją cyfrową oraz gdzie widzą największe wyzwania. 

  W ramach podcastu, ukażemy sylwetki doświadczonych menedżerów z obszaru szkolnictwa wyższego – od kanclerzy i rektorów indywidualnych uczelni, po przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych. W naszych dyskusjach postawimy pytania o stan i perspektywę rozwoju sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, wskażemy sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki zarządcze.

  Podcast dostępny na platformach:

      

  Podcast #2

  Management of Digital University – LMS and e-learning

  Prof. Łukasz Sułkowski i Juan Ramon Alegret, Wiceprezes Blackboard na region Europy, rozmawiają o e-learningu, kształceniu mieszanym (blended learningu) i nowej formie nauczania, powstałej w wyniku pandemii – kształceniu hybrydowym. Wspomniane modele kształcenia nie mogą być realizowane bez wykorzystania narzędzi informatycznych. W jaki sposób platformy LMS mogą wnieść wartość dodaną do procesu kształcenia i zapewnić jego wysoką jakość? Dlaczego przenosić kształcenie do LMS, skoro Zoom „daje radę”? Jak LMS może wesprzeć zarządzanie uczelnią? Czy „hybryda” to przyszłość kształcenia wyższego? Obejrzyjcie podcast i przekonajcie się sami! 

  Eksperci:

  • Prof. Łukasz Sułkowski
   Prof. Łukasz Sułkowski

   Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.

  • Juan Ramon Alegret
   Juan Ramon Alegret posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży Education Technology, pełnił kierownicze stanowiska w firmach takich jak Sun Microsystems, Oracle i Microsoft. W 2015 roku Juan dołączył do firmy Blackboard, a od 2017 jako Regional VP odpowiada za rozwój Blackboarda w Europie

  Kontakt