Zapraszamy na cykl podcastów LUMEN 1 na 1, czyli prof. Łukasz Sułkowski o szkolnictwie wyższym z liderami zarządzania

  • Data: 27 kwietnia 2021, godzina: 12:00 Podcast dostępny na platformach: YouTube oraz Spotify
  • Prof. Łukasz Sułkowski
   Prof. Łukasz Sułkowski
  • Prof. Dorota Malec
  To wydarzenie już się odbyło

  Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

  Misja podcastu

  Cykl będzie wprowadzeniem do siódmej edycji konferencji Leaders in University Management – LUMEN 2021, zaplanowanej na 23 i 24 listopada 2021 r.

  W ramach podcastu, ukażemy sylwetki doświadczonych menedżerów z obszaru szkolnictwa wyższego – od kanclerzy i rektorów indywidualnych uczelni, po przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych. W naszych dyskusjach postawimy pytania o stan i perspektywę rozwoju sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, wskażemy sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki zarządcze.

  Podcast dostępny na platformach:

     

  LUMEN 1 na 1, czyli prof. Łukasz Sułkowski o szkolnictwie wyższym z liderami zarządzania

  Podcast #3

  Gościem trzeciego odcinka podcastu będzie prof. Dorota Malec, Prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej. Podcast „LUMEN 1 na 1” będzie dostępny za pośrednictwem kanału YouTube i Spotify. Zaczynamy 23 marca i będziemy się spotykać co drugi wtorek, aż do jesiennej konferencji LUMEN 2021.

  Eksperci:

  • Prof. Łukasz Sułkowski
   Prof. Łukasz Sułkowski

   Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.

  • Prof. Dorota Malec

   Profesor Dorota Malec ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UJ, z którym związała swą dalszą karierę zawodową i naukową. Profesor nauk prawnych (2009), historyk prawa i administracji, autorka ok. 140 publikacji naukowych poświęconych m.in ewolucji i dziejom organów ochrony prawnej i wymiaru sprawiedliwości na ziemiach polskich XIX–XX wieku, sądownictwu administracyjnemu, kodyfikacji prawa, ustroju państwowowemu i administracji XIX–XX wieku. Z Wydziałem Prawa i Administracji UJ związana jest zawodowo od zakończenia studiów. W latach 2009-2021 roku kierowała Katedrą Historii Administracji i Myśli Administracyjnej,  a także, w latach 2003-2021 Pracownią Wydawnictw Źródłowych UJ. Od 2021 r. kieruje Katedrą Historii Administracji i Prawa Wyznaniowego. W latach 2008-2016 była prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji UJ, w kadencji 2016-2020 prorektorem UJ ds. rozwoju, zaś w kadencji 2020-2024 pełni funkcję prorektora UJ ds. współpracy międzynarodowej. Była członkinią, a także przewodniczyła wielu senackim i rektorskim komisjom Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2016-2020 była członkinią Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP. Od roku 2018 jest członkiem zarządu sieci unierystetów Coimbra Group, od 2020 r. reprezentuje UJ w sieci The Guild.

  Kontakt