Cykl podcastów “Uniwersytet Cyfrowy” ma na celu przyjrzenie się transformacji cyfrowej, która zachodzi w szkołach wyższych w Polsce i na świecie. Poddamy analizie zmiany, które zaszły w środowisku akademickim w obliczu pandemii oraz zadamy pytanie o ich trwałość i kierunek dalszego rozwoju. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi liderami uczelni oraz wiodącymi dostawcami IT, będziemy dyskutować o tym, czym tak naprawdę jest uczelnia cyfrowa i na czym polega przywództwo cyfrowe. Chcemy również sprawdzić jak polskie uczelnie radzą sobie z transformacją cyfrową oraz gdzie widzą największe wyzwania. 

Podcast poprowadzi prof. Łukasz Sułkowski, Prezes Zarządu PCG Polska. W swojej pracy naukowej prof. Sułkowski specjalizuje się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym i kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest także profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. Wkrótce ukaże się kolejna książka Prof. Sułkowskiego pt. Zarządzanie uczelnią cyfrową – między utopią wolności a dystonią władzy. 

Gościem pierwszego odcinka podcastu „Uniwersytet Cyfrowy” będzie prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Serdecznie zapraszamy do słuchania i oglądania! Premiera pierwszego odcinka już 15 lutego o godzinie 12:00.