Już 23 kwietnia 2026 r. w Warszawie odbędzie się konferencja organizowana przez Główną Bibliotekę Lekarską w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Narodowy Instytut Onkologii.
Wydarzenie będzie okazją do rozmowy o roli bibliotek w nowoczesnym ekosystemie wiedzy medycznej. Uczestnicy spotkania poruszą tematy związane z zarządzaniem danymi, wykorzystaniem sztucznej inteligencji w pracy z informacją naukową oraz wyzwaniami prawnymi i etycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa danych.
W programie znajdą się trzy panele tematyczne poświęcone fundamentom infrastruktury wiedzy, wpływowi nowych technologii na pracę z informacją oraz odpowiedzialności za dostęp i wykorzystanie wiedzy medycznej.
Podczas konferencji obecna będzie także PCG Academia. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu oraz do rozmowy z naszym zespołem o rozwiązaniach wspierających rozwój nowoczesnych bibliotek i zarządzanie informacją naukową.