Przegląd rozwiązań IT wspierających uczelnie i instytuty naukowe
PCG Academia wraz z partnerami, firmami WEBCON, Senetic, Elsevier, LYRASIS, Anthology, Inspera, Panopto, ESCOLA i Wellms, zapraszają na Akademię Innowacji 2023 Online, czyli przegląd nowoczesnych narzędzi informatycznych, których zakup uczelnie i instytuty naukowe mogą współfinansować z grantów unijnych dostępnych w ramach aktualnej perspektywy finansowej.
Akademię Innowacji podzieliliśmy na trzy bloki. W pierwszym, atytułowanym PROCESY, przedstawimy rozwiązania umożliwiające cyfryzację i automatyzację procesów biznesowych zachodzących na uczelniach. Centralnym punktem naszej prezentacji będzie demonstracja platformy WEBCON BPS oraz jej punktów styku z systemami dziedzinowymi uczelni i rządowym systemem EZD RP.
Blok NAUKA będzie poświęcony rozwiązaniom wspierającym skuteczne zarządzanie informacją naukową. Elsevier przedstawi PURE Awards Management, unikatowe rozwiązanie do efektywnego pozyskiwania grantów badawczych. PCG zaprezentuje najnowszą odsłonę repozytorium naukowego DSpace 7, które wdrażamy w dwóch najlepszych polskich uczelniach – Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Warszawskim. Pokażemy też nasz flagowy produkt Sciencecloud, który stanowi centralny punkt obiegu informacji naukowej w wiodących polskich uczelniach.
Tematem ostatniego bloku będzie KSZTAŁCENIE, a w nim zaprezentujemy narzędzia wspierające edukację zarówno w formule zdalnej, jak i stacjonarnej. ESCOLA przedstawi WELLMS – rozwijane przez siebie innowacyjne rozwiązanie klasy LMS, oparte o technologię headless. Anthology (właściciel Blackboard) oraz Inspera zaprezentują najnowsze wersje swoich rozwiązań chmurowych wspierających proces kształcenia i egzaminowania online. Panopto pokaże narzędzie do profesjonalnego zarządzania materiałami video na uczelni integrujące się z platformami LMS, w tym z Moodle. Podzielimy się też doświadczeniami z wdrożeń w Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii WSB oraz Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Patronatami Akademii Innowacji 2023 są Przewodniczący Konferencji Akademickich Szkół Polskich, Fundacja Rektorów Polskich oraz Stowarzyszenie Forum Dziekanatów. Konferencja jest adresowana do przedstawicieli szkół wyższych i instytutów naukowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.
Dlaczego wiodące polskie uczelnie sięgają po platformę WEBCON BPS? Case Study Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nie, EZD RP i WEBCON BPS to nie są tożsame systemy, ale świetnie się uzupełniają. Wspólna oferta dla szkół wyższych od PCG Academia i Senetic
WEBCON Freemium - Czyli jak przetestować pełną funkcjonalność platformy bez angażowania środków finansowych uczelni?
Integrator danych naukowych PCG Academia – dwukierunkowa autostrada wymiany danych z POL-on i PBN oraz okno na systemy globalnych dostawców
Skoro DSpace 7 to open source, to dlaczego najlepsze polskie uczelnie wdrażają go razem z PCG Academia?
Od przybytku głowa nie boli – a może? Jak selektywnie zdobywać granty naukowe? Te, które generują największy ROI i wartość dla uczelni
WELLMS, czyli uczelniany system LMS, oparty o technologię headless i interaktywne komponenty H5P
Finansowanie dla uczelni w programie FERS będzie powiązane z retencją studentów – w jaki sposób Blackboard Learn wspiera zaangażowanie studentów w systematyczną naukę i uzyskanie przez nich dyplomu?
Egzaminowanie na papierze musi odejść. Dlaczego wiodące polskie uczelnie przechodzą na egzaminy online z INSPERA Assessment?
Panopto, czyli jak profesjonalnie tworzyć i zarządzać materiałami wideo w nauczaniu zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym
Podsumowanie i następne kroki
Poznajcie nowoczesne rozwiązania IT, sprawdzone przez wiodące uczelnie z Polski i zagranicy. Zapraszamy na bezpłatną konferencję online o narzędziach wspierających kształcenie, zarządzanie nauką i cyfryzację administracji.
Udział w konferencji jest bezpłatny, ale o skutecznej rejestracji decyduje Organizator.
Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. O rejestracji Państwa udziału w konferencji poinformujemy w osobnej wiadomości e-mail.