Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Systemy IT dostarczane jako rozwiązania chmurowe stały się już standardem w skali światowej, w tym również w sektorze szkolnictwa wyższego. Także polskie uczelnie powoli adoptują model chmurowy, doceniając skalowalność, wysoki stopień bezawaryjności i szybki rozwój nowych funkcjonalności gwarantowany przez dostawców tych rozwiązań. Aspekty te, są szczególnie istotne w kontekście tworzenia hybrydowych modeli kształcenia, łączących naukę w trybach zdalnym i stacjonarnym.
Uniwersytet Jagielloński jest jedną z uczelni, która szybko dostrzegła zalety chmury. Podczas webinaru, przedstawiciele Uniwersytetu, a także firm Blackboard i AWS, opowiedzą o realizowanych wspólnie przedsięwzięciach, w tym wdrożeniu platformy Learn Ultra oraz budowaniu nowej platformy MOOC do dostarczania kursów otwartych osobom spoza Uczelni.
Porozmawiamy o tym, w jaki sposób realizowane projekty wspierają uczelnię w cyfrowej transformacji, przekładają się na zwiększenie jakości kształcenia oraz poszerzenie oferty edukacyjnej. Przedstawicieli Blackboard i AWS zapytamy jak współpraca obu firm kształtuje portfolio rozwiązań dla uczelni i jakie korzyści z oferowanych rozwiązań dostrzegają ich użytkownicy końcowi. Dyskusja dotyczyć będzie także najlepszych praktyk w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii w nauczaniu i kluczowych aspektów dla sukcesu takich wdrożeń.
Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii oraz postępujące procesy globalizacyjne powodują, że uczelnie na całym świecie próbują na nowo zdefiniować swoją rolę oraz wartość jaką generują dla studentów i lokalnych społeczności. Jaki będzie Uniwersytet Przyszłości? Naszym zdaniem – skoncentrowany na Studentach i ich potrzebach, świetnie skomunikowany ze swoim otoczeniem i zaangażowany w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wśród uczelni, z którymi współpracuje PCG Academia, już teraz, jest wiele szkół, które wykorzystują nowoczesne technologie do budowania swojej przewagi konkurencyjnej. Dlatego, wspólnie z naszymi partnerami, zdecydowaliśmy się zainicjować cykl webinariów zatytułowany „Uniwersytet Przyszłości”, gdzie pokażemy najbardziej inspirujące projekty IT realizowane przez wiodące polskie i zagraniczne uczelnie.
W ramach drugiego cyklu „Uniwersytetu Przyszłości” zrealizujemy siedem spotkań, zgodnie z następującym harmonogramem:
Udział w webinariach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli szkół wyższych do rejestracji i uczestnictwa w naszych wydarzeniach.
Magda Sochacka
Od 10 lat związana z branżami doradztwa biznesowego i technologii w edukacji. W PCG Academia zarządza wprowadzaniem rozwiązań zagranicznych partnerów, w tym platform e-learningowych i służących do elektronicznego egzaminowania, do polskiego sektora szkolnictwa wyższego. Doświadczenie zawodowe zdobywała na projektach w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz programu CEMS Master in International Management.
Wojciech Wyżykowski
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Juan Ramon Alegret
Juan Ramon Alegret posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży Education Technology, pełnił kierownicze stanowiska w firmach takich jak Sun Microsystems, Oracle i Microsoft. W 2015 roku Juan dołączył do firmy Blackboard, a od 2017 jako Regional VP odpowiada za rozwój Blackboarda w Europie
Tomasz Olejnik
Head of CEE Public Sector, AWS
Tomasz Olejnik od 20 lat związany jest z rynkiem IT. Na początku swojej kariery zawodowej związany był z firmą Cisco Systems, w której pełnił rózne stanowiska poczynając od Handlowca, a kończąc na stanowisku Dyrektora Sprzedaży odpowiedzialnego za rynek operatorów telekomunikacyjnych i sektor publiczny w Polsce. Przez kolejne lata związany był z firmą Oracle, w której kontynuował współpracę z sektorem publicznym na stanowisku Dyrektora Sprzedaży. Kolejny okres związany był z firmą Microsoft. Początkowo odpowiedzialny był za budowę Zespołu Wsparcia Technicznego dla największych klientów firmy ze szczególnym uwzględnieniem szerokorozumianych rozwiązań chmurowych. Następnie kierował Zespołem odpowiedzialnym za współpracę z Partnerami firmy Microsoft i transformację rozwiązań partnerskich do chmury publicznej. Od października 2019 pełni rolę Dyrektora Generalnego odpowiedzialengo za sektor publiczny w Europie Centralnej i Wschodniej w firmie Amazon Web Services. Tym samym kontunuje promowanie rozwiązań chmurowych w wielu krajach jako istotny elelement transformacji cyfrowej tych państw.
Szanse i wyzwania, w przededniu ewaluacji działalności naukowej – case studies: uczelni publicznej, uczelni niepublicznej i instytutu naukowego
Elektroniczny obieg dokumentów – dlaczego warto inwestować i rozwijać wewnętrzne kompetencje na Uczelniach
Premiera najnowszej wersji DSpace 7 – jak skutecznie wdrożyć lub zaktualizować repozytorium naukowe na uczelni?
Zwiększanie zasięgu i efektywności kształcenia zdalnego poprzez innowacje — rozmowa z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego, Blackboard i AWS
Wdrożenie polityki dostępności w oparciu o rozwiązanie Blackboard Ally – case study Uniwersytetu Northumbria oraz Uniwersytetu Nottingham Trent
Podnoszenie jakości kształcenia poprzez analizę danych z platformy e-learningowej – case study wykorzystania rozwiązania Intelliboard na uczelni zagranicznej
Korzyści z wdrożenia skalowalnej platformy opartej o Moodle’a w chmurze – case study Uniwersytetu w Barcelonie
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl
Specjalista ds. marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl