Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
DSpace to oprogramowanie na licencji open source wykorzystywane przez ponad 2,000 instytucji naukowych, w tym jedne z najlepszych uczelni świata tj. Princeton, Cambridge, czy uniwersytet Humboldta (pełna lista uczelni tutaj). Zaprojektowany w 2002 roku przez MIT i Hewlett-Packarda DSpace, jest rozwijany i utrzymywany przez międzynarodową społeczność firm i ekspertów, dzięki którym uczelnie mogą bezpłatnie pozyskać licencję na jego wykorzystanie.
Najczęściej, DSpace znajduje swoje zastosowanie jako narzędzie umożliwiające otwarty dostęp do dorobku naukowego i zarządzanie nim w bibliotekach akademickich i innych instytucjach szkolnictwa wyższego. W Polsce repozytoria oparte o DSpace działają m.in. w Bibliotece Jagiellońskiej, Uniwersytecie Warszawskim, czy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
PCG Academia została certyfikowanym partnerem LYRASIS, organizacji non-profit, będącej autorem repozytorium dorobku naukowego DSpace. Podczas webinarium przedstawiciele PCG – Łukasz Nowak (Wiceprezes) i Piotr Masalski (Dyrektor Linii Biznesowej), a także LYRASIS – Michele Mennielli (Senior Global Strategist), porozmawiają o celach współpracy obu organizacji na polskim rynku edukacyjnym. Wspólnie ogłosimy powstanie polskiej Grupy Użytkowników DSpace. Opowiemy też, o najnowszej wersji repozytorium naukowego DSpace 7, z naciskiem na jego kluczowe funkcjonalności oraz proces aktualizacji.
Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii oraz postępujące procesy globalizacyjne powodują, że uczelnie na całym świecie próbują na nowo zdefiniować swoją rolę oraz wartość jaką generują dla studentów i lokalnych społeczności. Jaki będzie Uniwersytet Przyszłości? Naszym zdaniem – skoncentrowany na Studentach i ich potrzebach, świetnie skomunikowany ze swoim otoczeniem i zaangażowany w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wśród uczelni, z którymi współpracuje PCG Academia, już teraz, jest wiele szkół, które wykorzystują nowoczesne technologie do budowania swojej przewagi konkurencyjnej. Dlatego, wspólnie z naszymi partnerami, zdecydowaliśmy się zainicjować cykl webinariów zatytułowany „Uniwersytet Przyszłości”, gdzie pokażemy najbardziej inspirujące projekty IT realizowane przez wiodące polskie i zagraniczne uczelnie.
W ramach drugiego cyklu „Uniwersytetu Przyszłości” zrealizujemy siedem spotkań, zgodnie z następującym harmonogramem:
Udział w webinariach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli szkół wyższych do rejestracji i uczestnictwa w naszych wydarzeniach.
Łukasz Nowak
Wiceprezes Zarządu PCG Academia. Posiada blisko 15 lat doświadczenia w dostarczaniu usług IT dla sektora publicznego. Z firmą Public Consulting Group związany od 2008 roku. Koordynował i uczestniczył w licznych projektach doradczych, szkoleniowych i informatycznych realizowanych na zlecenie samorządów i instytucji z sektora edukacji w Polsce i w USA.
Piotr Masalski
Piotr Masalski jako absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest wieloletnim współpracownikiem PCG oraz ekspertem w dziedzinie projektowania nowoczesnych systemów informatycznych. Prowadzi aktualnie szereg projektów modernizacji oraz tworzenia od podstaw kluczowych narzędzi związanych z zarządzaniem procesami w szkolnictwie wyższym. Jako właściciel niezależnego software house wraz z wykwalifikowanymi specjalistami od optymalizacji narzędzi informatycznych oraz user experience, w swojej pracy zawsze stara się zrywać z utartymi schematami i proponować innowacyjne na rynku rozwiązania.
Michele Mennielli
Senior Global Strategist, LYRASIS
Szanse i wyzwania, w przededniu ewaluacji działalności naukowej – case studies: uczelni publicznej, uczelni niepublicznej i instytutu naukowego
Elektroniczny obieg dokumentów – dlaczego warto inwestować i rozwijać wewnętrzne kompetencje na Uczelniach
Premiera najnowszej wersji DSpace 7 – jak skutecznie wdrożyć lub zaktualizować repozytorium naukowe na uczelni?
Zwiększanie zasięgu i efektywności kształcenia zdalnego poprzez innowacje — rozmowa z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego, Blackboard i AWS
Wdrożenie polityki dostępności w oparciu o rozwiązanie Blackboard Ally – case study Uniwersytetu Northumbria oraz Uniwersytetu Nottingham Trent
Podnoszenie jakości kształcenia poprzez analizę danych z platformy e-learningowej – case study wykorzystania rozwiązania Intelliboard na uczelni zagranicznej
Korzyści z wdrożenia skalowalnej platformy opartej o Moodle’a w chmurze – case study Uniwersytetu w Barcelonie
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl
Specjalista ds. marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl