PCG Dziekanat - Prezentacja systemu obsługi studiów PCG dla małych i średnich uczelni

    • Data: 15.09.2022
    • Godzina: 14:00 - 15:00
    • Dariusz Bednarz
    • Anna Ziętek
    To wydarzenie już się odbyło

    Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

    O wydarzeniu

    Małe i średnie uczelnie, w przeciwieństwie do dużych uniwersytetów czy politechnik, nie mogą sobie pozwolić na budowę dedykowanych rozwiązań informatycznych do obsługi procesu dydaktycznego. Koszt wytworzenia, a także późniejszego utrzymania i rozwoju systemu IT dostosowanego do potrzeb tylko jednej instytucji jest zbyt wysoki. Z kolei, aby skorzystać z systemu na licencji open-source, trzeba posiadać szeroki i drogi w utrzymaniu zespół informatyków. Czy istnieje zatem alternatywa dla małych i średnich uczelni, chcących dorównać standardem obsługi wiodącym uczelniom, ale bez angażowania dużych środków finansowych w IT?

    Tak – tą alternatywą jest PCG Dziekanat.

    PCG Academia specjalizuje się we wdrażaniu systemów obsługi studiów „szytych na miarę”, pod potrzeby najlepszych i najbardziej wymagających polskich uczelni. W gronie naszych klientów znajduje się blisko 30 instytucji, w tym wiodące uniwersytety, uczelnie medyczne, resortowe, regionalne i niepubliczne, dla których przetwarzamy dane blisko ćwierć miliona studentów. W toku zrealizowanych przez nas projektów obsłużyliśmy każdy możliwy proces związany z dydaktyką i to na kilka różnych sposobów. System PCG Dziekanat, to suma naszych doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie obsługi studenta, zamknięta w jeden, ustandaryzowany produkt.

    W systemie PCG Dziekanat znajdziecie Państwo wszystkie procesy i funkcjonalności wymagane w procesie obsługi studiów. Od wstępnego zakwalifikowania studenta na wybrany kierunek, poprzez przypisanie odpowiedniego toku studiów, zaplanowanie zajęć, przydzielenie stypendiów, po rozliczenia finansowe ze studentami i dydaktykami i raportowanie danych do ministerialnego systemu POL-on. Wszystkie procesy zawarte w systemie są prekonfigurowane i gotowe do użycia – nie wymagają żadnych dodatkowych prac programistycznych, a jedynie odpowiedniego przeszkolenia pracowników uczelni.

    Dla uczelni, których potrzeby wykraczają poza zakres funkcjonalności zawartych w naszym produkcie przewidzieliśmy możliwość jego rozbudowy w oparciu o platformę WEBCON BPS, która jest ściśle zintegrowana z naszym systemem dziekanatowym za pośrednictwem API. WEBCON BPS to tzw. platforma low-code, która pozwala na skonfigurowanie dowolnego procesu bez potrzeby programowania i zaimportowanie jego końcowego rezultatu z powrotem do naszego systemu dziekanatowego. PCG Dziekanat to również szereg modułów satelitarnych takich jak aplikacja mobilna studenta i dydaktyka, moduł do tworzenia sylabusów, moduł do obsługi akademickiego biura karier i wiele innych narzędzi możliwych do połączenia za pośrednictwem z systemem dziekanatowym za pomocą interfejsu integracyjnego API.

    O przewadze rozwiązania PCG Dziekanat decyduje przede wszystkim jego cena – niewielki, miesięczny abonament, płatny tak długo, jak długo zdecydujecie się Państwo korzystać z naszego rozwiązania. Wszyscy uczestnicy naszego webinarium otrzymają bezpłatną wycenę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości Państwa szkoły.

    Kluczowe korzyści zastosowania PCG Dziekanat w Państwa uczelni:

    • Dostęp do najlepszych praktyk obsługi studenta wypracowanych przez wiodące polskie uczelnie
    • Stała aktualizacja oprogramowania do zmian w przepisach, w tym integracja z POL-on
    • Produkcyjne uruchomienie systemu najpóźniej w 3 miesiące po podpisaniu umowy
    • Stały, niski, przewidywalny koszt utrzymania systemu
    • Możliwość natychmiastowego przerwania umowy i eksportu danych uczelni

    Eksperci:

    • Dariusz Bednarz

      Posiada blisko 13 lat doświadczenia we wdrażaniu, projektowaniu i rozwijaniu systemów IT dla sektora szkolnictwa wyższego. Z firmą PCG Academia związany od 2008 roku.

      Uczestniczył w licznych projektach wdrożeniowych  m.in. dla takich uczelni jak Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Collegium Civitas w Warszawie czy Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

      Ekspert w zakresie projektowania architektury IT, integracji pomiędzy systemami dziedzinowymi.

      Obecnie pełni rolę Product Managera w PCG Academia.

    • Anna Ziętek

      Od 2011 roku związana jest z branżą IT dla szkolnictwa wyższego. Specjalizuje się w procesach obsługi studenta oraz planowania i organizacji dydaktyki. Głównym obszarem jej zainteresowań jest analiza biznesowa oraz ciągłe usprawnianie procesów poprzez optymalizację i standaryzację rozwiązań.

      Podczas swojej ponad 11 letniej pracy, brała udział w wielu projektach wdrożeniowych i migracyjnych m.in. dla takich uczelni jak Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach czy Collegium Civitas w Warszawie. Obecnie realizuje się jako produkt manager odpowiedzialny za wyznaczanie kierunku rozwoju i strategii dla systemu PCG Dziekanat.

    Kontakt

    zapisz się