Erasmus bez papieru – prezentacja rozwiązania integrującego system dziekanatowy uczelni z siecią Erasmus Without Paper

  • Data: 26.04.2022
  • Godzina: 13:00 - 14:30
  • Grzegorz Żytka
  • Marcin Szczepanik
  • Ewa Makowska-Tłomak
  To wydarzenie już się odbyło

  Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

  O wydarzeniu

  Cyfryzacja procesów na uczelniach nie ominęła obsługi studentów, pracowników i umów międzynarodowych w ramach programu Erasmus. Dzięki rozwijanej z poparciem Komisji Europejskiej sieci Erasmus Without Paper (EWP) wymiana danych pomiędzy partnerskimi uczelniami ma być całkowicie elektroniczna. Komisja wyraziła również życzenie, by w przyszłości ten sposób wymiany dokumentów stał się obowiązkowy dla uczestnictwa w programach Erasmus.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół wyższych, PCG Academia pracuje nad rozwiązaniem, które zintegruje sieć EWP z systemami dziekanatowymi wykorzystywanymi na uczelniach poprzez platformę elektronicznego obiegu dokumentów WEBCON BPS.

  Docelowo rozwiązanie w postaci dedykowanego serwisu zapewni komplet narzędzi niezbędnych do obsługi studentów oraz pracowników przyjeżdzających, jak i wyjeżdzających, a także do obsługi umów pomiędzy instytucjami.

  Na webinarze zaprezentujemy koncepcję rozwiązania wraz z wczesnym modelem implementującym wymianę niezbędnych dokumentów. Opowiemy o architekturze rozwiązania i jak wpisuje się ono w infrastrukturę EWP. Wyjaśnimy też, jaki zakres danych będzie wymieniany pomiędzy EWP a systemem obsługi studentów oraz dalej pomiędzy uczelniami w ramach EWP.

  Korzyści z uczestnictwa

  • Premierowa prezentacja rozwiązania PCG do integracji systemu dziekanatowego i Erasmus Without Papers
  • Poszerzenie wiedzy o Erasmus Without Paper
  • Poznanie zakresu danych wymienianych w sieci EWP
  • Sesja pytań i odpowiedzi z uczestnikami spotkania

  Eksperci:

  • Grzegorz Żytka

   Dyrektor Regionalny, PCG Academia

  • Marcin Szczepanik

   Posiada kilkuletnie doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań IT dla szkolnictwa wyższego w kraju oraz za granicą. Uczestniczył we wdrożeniu systemu narodowej selekcji studentów opracowanego dla Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, Badań, Nauki i Technologii w Papui-Nowej Gwinei oraz m.in. systemu rekrutacyjnego w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie zajmuje się rozwojem oraz dostarczaniem najwyższej wartości biznesowej w zakresie systemów rekrutacyjnych.  Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Certyfikowany Project Manager (PRINCE2), Product Owner oraz Scrum Master. Swoją szeroką wiedzę z zakresu technologii internetowych przekłada na optymalizację wytwarzanych produktów.

  • Ewa Makowska-Tłomak

   Pasjonatka rozwiązań WEBCON BPS, w PCG Academia leader zespołu wdrożeń e-usług na platformie webcon bps dla polskiego sektora szkolnictwa wyższego. Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu projektów informatycznych i rozwijaniu produktów IT, w szczególności w oparciu o platformę webcon bps. W 2019, od firmy WEBCON otrzymała tytuł Lidera Transformacji Cyfrowej.

   Doktorantka kierunku psychologii, międzyuczelnianych, Interdyscyplinarnych Studiów ICT&Psychology (SWPS and PJATK). W swoich projektach badawczych koncentruje się na roli zasobów psychologicznych człowieka oraz możliwości ich wzmacniania w procesie radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach życiowych, z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań informatycznych i technologicznych, do których należą psychologiczne interwencje internetowe. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także certyfikowany project manager i analityk biznesowy – AgilePM® and Agile BA® Practitioner oraz IPMA.

  Kontakt

  zapisz się