Elektroniczna teczka studenta – zarządzanie dokumentacją przebiegu studiów z WEBCON BPS

    • Data: 07.07.2022
    • Godzina: 13:00 - 14:00
    • Ewa Makowska-Tłomak
    • Martyna Skowyra
    • Gabriela Pociask
    To wydarzenie już się odbyło

    Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

    O wydarzeniu

    Ustawa 2.0 umożliwiła prowadzenie dokumentacji przebiegu studiów w formie elektronicznej, wprowadzając równoważność dokumentów papierowych i elektronicznych. Niewiele uczelni korzysta jednak z elektronicznej dokumentacji studenckiej, pozostając przy kosztownej i uciążliwej wersji papierowej. Na webinarze pokażemy, jak to zmienić.

    Dołącz do spotkania, by dowiedzieć się, jak zarządzać dokumentacją przebiegu studiów i prowadzić elektroniczną teczkę studenta z wykorzystaniem platformy WEBCON BPS – nowoczesnego i elastycznego rozwiązania do elektronicznego obiegu dokumentów i automatyzacji procesów.

    Rozwiązanie pozwala na stworzenie dowolnego obiegu dokumentów oraz przechowywanie całej dokumentacji w jednym miejscu. Umożliwia także generowanie dokumentów oraz ich podpisywanie bezpośrednio w systemie dzięki obsłudze podpisów elektronicznych.

    E-teczka to korzyści nie tylko dla administracji. Studenci zyskują bezpośredni, bieżący dostęp do własnych dokumentów i możliwość ich pobierania o każdym czasie i w każdym miejscu – bez wizyty w dziekanacie.

    Jak działa e-teczka na platformie WEBCON BPS pokażemy w praktyce podczas webinaru. Opowiemy również o procesie uruchomienia rozwiązania na uczelni oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

    10 powodów, dlaczego e-teczka na WEBCON BPS może być strzałem w 10 dla Twojej uczelni

    • Oszczędność czasu i komfort codziennej pracy – wszystkie kwestie obsługi studenta są zebrane w jednym miejscu.
    • Obniżenie kosztów – nie zużywasz ton papieru, tonerów, drukarek, niszczarek, a tym samym chronisz środowisko.
    • Oszczędność przestrzeni – nie potrzebujesz archiwów ani stosów papieru na biurku.
    • Standaryzacja obsługi dokumentacji na różnych kierunkach.
    • Całkowita zgodność z wymogami rozporządzenia w sprawie studiów, w tym dotyczącymi zabezpieczenia dokumentacji w postaci elektronicznej.
    • Zapewnione bezpieczeństwo danych osobowych.
    • Odpowiedź na potrzeby studentów i usprawnienie ich obsługi.
    • Elastyczność rozwiązania i możliwość dostosowania go do potrzeb uczelni.
    • Tworzenie obiegów i wprowadzanie zmian na bieżąco bez konieczności znajomości programowania ani angażowania działu IT – nie czekasz na informatyka, tylko działasz.
    • Chcesz być liderem wśród uczelni i stać na czele transformacji cyfrowej.

    Eksperci:

    • Ewa Makowska-Tłomak

      Pasjonatka rozwiązań WEBCON BPS, w PCG Academia leader zespołu wdrożeń e-usług na platformie webcon bps dla polskiego sektora szkolnictwa wyższego. Z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu projektów informatycznych i rozwijaniu produktów IT, w szczególności w oparciu o platformę webcon bps. W 2019, od firmy WEBCON otrzymała tytuł Lidera Transformacji Cyfrowej.

      Doktorantka kierunku psychologii, międzyuczelnianych, Interdyscyplinarnych Studiów ICT&Psychology (SWPS and PJATK). W swoich projektach badawczych koncentruje się na roli zasobów psychologicznych człowieka oraz możliwości ich wzmacniania w procesie radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach życiowych, z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań informatycznych i technologicznych, do których należą psychologiczne interwencje internetowe. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także certyfikowany project manager i analityk biznesowy – AgilePM® and Agile BA® Practitioner oraz IPMA.

    • Martyna Skowyra

      Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie,  która jednak w życiu zawodowym obrała inny kierunek i w wyniku osobistej transformacji  teraz aktywnie uczestniczy w projektach, zmierzających do digitalizacji procesów biznesowych.

      Swą przygodę z Webcon BPS zaczęła w 2016 roku, dołączając do zespołu projektowego, mającego na celu digitalizację  i usprawnienie procesów w firmie z sektora finansowego.

      Certyfikowany analityk Webcon Academy, ciągle poszerzający swoją wiedzę i umiejętności. Branżę edukacyjną zaczęła rozpoznawać pod skrzydłami PCG Academia, pracując w dynamicznie rozwijającym się zespole, specjalizującym się w dostarczaniu szeroko rozumianych e-usług w ekosystemach uczelnianych.

    • Gabriel Pociask

      Przygodę z Webconem rozpoczęła w 2017, jako testerka i osoba wspomagająca developerów aplikacji.

      Z czasem zaczęła samodzielnie analizować i tworzyć procesy. Obecnie zajmuje się projektowaniem procesów na uczelniach wyższych.

    Kontakt

    zapisz się