Rozwój uczelnianych platform e-learningowych opartych o Moodle

PCG Academia w porozumieniu z wiodącymi, europejskimi dostawcami rozwiązań e-learningowych: Blackboard, LTG i Inspera, zaprasza na serię webinariów w okresie od 21 stycznia do 11 lutego (w każdy czwartek), dla uczelni będących użytkownikami Moodle zatytułowaną: Beyond Moodle.

W ramach cyklu zaprezentujemy szereg rozwiązań IT, które rozszerzają funkcjonalność Moodle, adresując istotne potrzeby uczelni w zakresie analizy danych i budowania dostępności w kształceniu online oraz egzaminowania na odległość.

 • Paweł Morawski
  Dr Paweł Morawski
 • Dr Anna Bąkała
 • Aleksandra Duszyńska
 • Jacek Zadrożny
 • Dr Sabina Ratajczak
 • Anna Pałyga
 • Peter Hirst
 • Juan Ramon Alegret
 • Anna Warda-Ritzen
 • Kim Waldgrave
To wydarzenie już się odbyło

Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.

Drugi webinar #BeyondMoodle

 1. Temat: Content is King – atrakcyjne i dostępne treści dydaktyczne dla studentów
 2. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
 3. Termin:  28 stycznia 2021 r. w godzinach 13:00 – 14:00
 4. Eksperci:  Aleksandra Duszyńska, Politechnika Warszawska
  Jacek Zadrożny
  Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
 • Organizator:
 • Partnerzy:

Content is King – atrakcyjne i dostępne treści dydaktyczne dla studentów

Dzisiejszy student uczy się coraz częściej przy pomocy treści dydaktycznych dostarczanych online – materiałów, artykułów czy prezentacji zamieszczanych przez wykładowców na platformach e-learningowych, nie tylko w dobie pandemii.

Na naszym webinarze porozmawiamy o wyzwaniach dla uczelni i wykładowców w zakresie tworzenia i udostępniania treści dydaktycznych w sposób umożliwiający studentom efektywna naukę. Podejmiemy bardzo ważny wątek wspierania przez uczelnie dostępności materiałów dydaktycznych dla osób z różnym poziomem niepełnosprawności oraz porozmawiamy o możliwościach zapewnienia ównego dostępu do materiałów dydaktycznych wszystkim studentom w sytuacji pandemicznej.

Podczas webinaru przedstawimy także innowacyjne narzędzie Blackboard Ally działające jako dodatek do Moodla. Ally pozwala studentom na szybkie i automatyczne generowanie alternatywnych formatów dla materiałów dydaktycznych, w tym formatu audio – do wygodnego odsłuchania, epub – dostosowanego do czytników elektronicznych, czy elektronicznego brailla – odpowiedniego dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Wykładowcom Ally oferuje szybką informację zwrotną na temat dostępności zamieszczanych przez nich treści dydaktycznych oraz praktyczne wskazówki jak tą dostępność zwiększyć.

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze!

Dlaczego warto wziąć udział w webinariach

Moodle to najpopularniejsze rozwiązanie do budowy, planowania i realizacji kursów e-learningowych wśród polskich uczelni. Rozwijany przez wielotysięczną społeczność użytkowników Moodle jest prosty, funkcjonalny i spełnia swoją rolę.

Dla osób, które chcą osiągnąć jeszcze więcej korzyści z wykorzystania platform e-learningowych w swoich uczelniach zapraszamy na cykl czterech webinariów, podczas których zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania IT rozszerzające funkcjonalność Moodle w kilku kluczowych obszarach:

 • Analiza danych o kształceniu zdalnym
  Zaprezentujemy Intelliboard, aplikację, która w oparciu o dane z Moodle dostarcza przeszło 120 rodzajów raportów i analiz obrazujących aktywność i postępy studentów zarejestrowanych w kursach e-learningowych na uczelni.
 • Dostępność i atrakcyjność treści e-learningowych
  Pokażemy Ally, który umożliwia automatyczne tworzenie treści w formatach alternatywnych dla studentów (Braille, audio, e-book), analizę poziomu dostępności treści zamieszczanych w kursach w Moodle i konkretne sugestie działań naprawczych dla dydaktyków.
 • Elektroniczne egzaminowanie studentów
  Pokażemy system Inspera, rozwiązanie do elektronicznego egzaminowania studentów, które może funkcjonować obok Moodle na uczelni, oferując możliwość prowadzenia egzaminów stacjonarnych i na odległość z wykorzystaniem wideo monitoringu studentów i elementów sztucznej inteligencji.
 • Rozwój uczelnianych platform e-learningowych opartych o Moodle
  Pokażemy międzynarodowe doświadczenia firm Blackboard, LTG i Inspera.

Rozwiązania prezentowane podczas webinariów są dostarczane przez partnerów produktowych PCG Academia – firmę Blackboard, Learning Technologies Group i Inspera. Partnerem cyklu jest Amazon Web Services, dostawca chmury w której działają wszystkie wyżej wymienione rozwiązania.

Eksperci drugiego webinarium:

 • Paweł Morawski

  Dr Paweł Morawski – Moderator

  Dr Paweł Morawski jest entuzjastą nowoczesnych technologii i wykładowcą akademickim dzięki czemu posiada praktyczne w obszarze e-learningu. W roli Ambasadora marki Blackboard w Polsce dr Morawski udziela informacji i wskazówek uczelniom zainteresowanym zakupem narzędzi do nauki na odległość oferowanych przez Blackboard.

 • Aleksandra Duszyńska

  Specjalista ds. studentów niepełnosprawnych w Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej.

  Z wykształcenia psycholog. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytetu SWPS. Pracowała jako terapeuta z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jako asystentka osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu oraz jako kierownik projektu w Fundacji Avalon. W Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej pracuje od 2010 roku. Zawodowo zajmuje się zapewnianiem wszystkim studentom i doktorantom równego dostępu do procesu kształcenia. Pomaga w dostosowaniu warunków studiowania do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pracuje również nad kształtowaniem świadomości społeczności akademickiej oraz angażuje się w działania zwiększające dostępność Politechniki Warszawskiej.

 • Jacek Zadrożny

  Ekspert ds. Dostępności w Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju

 • Anna Warda-Ritzen

  Anna Warda-Ritzen pracuje w PCG Academia na stanowisku Konsultanta ds. Kształcenia Online. Specjalizuje się w rozwiązaniach służących do zdalnego nauczania i elektronicznego egzaminowania dostarczanych przez firmy Blackboard, Open LMS oraz Inspera. Pracując w różnych sektorach, w Polsce i w Holandii, zdobyła szeroką wiedzę na temat analizy biznesowej w IT oraz procesu wdrażania rozwiązań informatycznych. Swoją pasję odkryła jednak w obszarze  IT w edukacji, w związku z czym stale pogłębia wiedzę na temat technologii wykorzystywanych w kształceniu online i chętnie się nią dzieli.

Wszystkie tematy spotkań

 • Pierwsze webinarium

  Jeżeli możesz coś zmierzyć, to możesz tym zarządzać – analiza danych o kształceniu zdalnym w uczelni

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Dr Anna Bąkała, Uniwersytet Łódzki
   Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
  Termin:
  • data: 21.01.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację
 • Drugie webinarium

  Content is King – atrakcyjne i dostępne treści dydaktyczne dla studentów

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Aleksandra Duszyńska, Politechnika Warszawska
   Jacek Zadrożny
   Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
  Termin:
  • data: 28.01.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację
 • Trzecie webinarium

  Kontrola najwyższą formą zaufania – egzaminowanie studentów, czyli jak zrobić to dobrze

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Dr Sabina Ratajczak, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
   Anna Pałyga, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
   Anna Warda-Ritzen, PCG Academia
  Termin:
  • data: 04.02.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację
 • Panel dyskusyjny

  „Jeśli widziałem dalej, to stojąc na ramionach Gigantów” – perspektywa globalnych liderów na rozwój kształcenia online w Polsce

  Moderator i eksperci
  1. Moderator:  Dr Paweł Morawski, Społeczna Akademia Nauk
  2. Eksperci:  Juan Ramon Alegret, Blackboard
   Ishan Kolhatkar, Inspera
   Peter Hirst, LTG
  Termin:
  • data: 11.02.2021
  • godz.: 13:00 - 14:00
  Zobacz relację

Kontakt