Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Dzisiejszy student uczy się coraz częściej przy pomocy treści dydaktycznych dostarczanych online – materiałów, artykułów czy prezentacji zamieszczanych przez wykładowców na platformach e-learningowych, nie tylko w dobie pandemii.
Na naszym webinarze porozmawiamy o wyzwaniach dla uczelni i wykładowców w zakresie tworzenia i udostępniania treści dydaktycznych w sposób umożliwiający studentom efektywna naukę. Podejmiemy bardzo ważny wątek wspierania przez uczelnie dostępności materiałów dydaktycznych dla osób z różnym poziomem niepełnosprawności oraz porozmawiamy o możliwościach zapewnienia ównego dostępu do materiałów dydaktycznych wszystkim studentom w sytuacji pandemicznej.
Podczas webinaru przedstawimy także innowacyjne narzędzie Blackboard Ally działające jako dodatek do Moodla. Ally pozwala studentom na szybkie i automatyczne generowanie alternatywnych formatów dla materiałów dydaktycznych, w tym formatu audio – do wygodnego odsłuchania, epub – dostosowanego do czytników elektronicznych, czy elektronicznego brailla – odpowiedniego dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Wykładowcom Ally oferuje szybką informację zwrotną na temat dostępności zamieszczanych przez nich treści dydaktycznych oraz praktyczne wskazówki jak tą dostępność zwiększyć.
Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze!
Moodle to najpopularniejsze rozwiązanie do budowy, planowania i realizacji kursów e-learningowych wśród polskich uczelni. Rozwijany przez wielotysięczną społeczność użytkowników Moodle jest prosty, funkcjonalny i spełnia swoją rolę.
Dla osób, które chcą osiągnąć jeszcze więcej korzyści z wykorzystania platform e-learningowych w swoich uczelniach zapraszamy na cykl czterech webinariów, podczas których zaprezentujemy nowoczesne rozwiązania IT rozszerzające funkcjonalność Moodle w kilku kluczowych obszarach:
Rozwiązania prezentowane podczas webinariów są dostarczane przez partnerów produktowych PCG Academia – firmę Blackboard, Learning Technologies Group i Inspera. Partnerem cyklu jest Amazon Web Services, dostawca chmury w której działają wszystkie wyżej wymienione rozwiązania.
Dr Paweł Morawski – Moderator
Dr Paweł Morawski jest entuzjastą nowoczesnych technologii i wykładowcą akademickim dzięki czemu posiada praktyczne w obszarze e-learningu. W roli Ambasadora marki Blackboard w Polsce dr Morawski udziela informacji i wskazówek uczelniom zainteresowanym zakupem narzędzi do nauki na odległość oferowanych przez Blackboard.
Aleksandra Duszyńska
Specjalista ds. studentów niepełnosprawnych w Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej.
Z wykształcenia psycholog. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytetu SWPS. Pracowała jako terapeuta z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jako asystentka osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu oraz jako kierownik projektu w Fundacji Avalon. W Sekcji ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej pracuje od 2010 roku. Zawodowo zajmuje się zapewnianiem wszystkim studentom i doktorantom równego dostępu do procesu kształcenia. Pomaga w dostosowaniu warunków studiowania do indywidualnych potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pracuje również nad kształtowaniem świadomości społeczności akademickiej oraz angażuje się w działania zwiększające dostępność Politechniki Warszawskiej.
Jacek Zadrożny
Ekspert ds. Dostępności w Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju
Anna Warda-Ritzen
Anna Warda-Ritzen pracuje w PCG Academia na stanowisku Konsultanta ds. Kształcenia Online. Specjalizuje się w rozwiązaniach służących do zdalnego nauczania i elektronicznego egzaminowania dostarczanych przez firmy Blackboard, Open LMS oraz Inspera. Pracując w różnych sektorach, w Polsce i w Holandii, zdobyła szeroką wiedzę na temat analizy biznesowej w IT oraz procesu wdrażania rozwiązań informatycznych. Swoją pasję odkryła jednak w obszarze IT w edukacji, w związku z czym stale pogłębia wiedzę na temat technologii wykorzystywanych w kształceniu online i chętnie się nią dzieli.
Jeżeli możesz coś zmierzyć, to możesz tym zarządzać – analiza danych o kształceniu zdalnym w uczelni
Content is King – atrakcyjne i dostępne treści dydaktyczne dla studentów
Kontrola najwyższą formą zaufania – egzaminowanie studentów, czyli jak zrobić to dobrze
„Jeśli widziałem dalej, to stojąc na ramionach Gigantów” – perspektywa globalnych liderów na rozwój kształcenia online w Polsce
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl
Konsultant
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl