Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Z roku na rok widzimy coraz więcej uczelni, które usprawniają komunikację i zacieśniają relacje ze swoimi studentami i dydaktykami za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W 2020 roku, COVID-19 zmusił szkoły wyższe do przejścia w tryb zdalnego nauczania, co spowodowało, że aplikacje mobilne odgrywają aktualnie kluczową rolę w zapewnieniu płynnej wymiany informacji z interesariuszami uczelni w bezpieczny i angażujący sposób.
Decydując o zakupie aplikacji mobilnych, wiele uczelni zdecydowało się na rozwiązania „uszyte na miarę” – zamówione na wyłączność i ściśle dopasowane do swoich potrzeb. Takie podejście do wdrożenia aplikacji mobilnej na uczelni, choć niepozbawione korzyści, może się okazać kosztowne i trudne w utrzymaniu w dłuższej perspektywie czasu. Czy możliwe jest zatem zbudowanie jednej, wspólnej aplikacji mobilnej, wykorzystywanej przez wiele, różnych uczelni i rozwijanej jako usługa w modelu Software as a Service?
Na to i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas naszego webinarium, którego gośćmi będą Dariusz Wronikowski, Dyrektor IT w Akademii Leona Koźmińskiego oraz dr Krzysztof Wojewodzic, prezes spółki ESCOLA SA, będącej liderem na polskim rynku technologii mobilnych. Dyskusję w imieniu PCG Academia poprowadzi Tomasz Buczak (Chief Technology Officer), a demonstrację aplikacji mobilnej PCG przeprowadzi Dariusz Bednarz (Chief Product Manager).
Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii oraz postępujące procesy globalizacyjne powodują, że uczelnie na całym świecie próbują na nowo zdefiniować swoją rolę oraz wartość jaką generują dla studentów i lokalnych społeczności. Jaki będzie Uniwersytet Przyszłości? Naszym zdaniem – skoncentrowany na Studentach i ich potrzebach, świetnie skomunikowany ze swoim otoczeniem i zaangażowany w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wśród uczelni, z którymi współpracuje PCG Academia, już teraz, jest wiele szkół, które wykorzystują nowoczesne technologie do budowania swojej przewagi konkurencyjnej. Dlatego, wspólnie z naszymi partnerami, zdecydowaliśmy się zainicjować cykl webinariów zatytułowany „Uniwersytet Przyszłości”, gdzie pokażemy najbardziej inspirujące projekty IT realizowane przez wiodące polskie uczelnie.
W ramach „Uniwersytetu Przyszłości” zrealizujemy pięć spotkań, zgodnie z następującym harmonogramem:
Udział w webinariach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli szkół wyższych do rejestracji i uczestnictwa w naszych wydarzeniach.
Tomasz Buczak – Moderator
Programista z wykształcenia, Architekt IT w stanie spoczynku, Menedżer z wyboru, Prelegent z przypadku. 16 lat doświadczeń w międzynarodowej korporacji specjalizującej się w budowie rozwiązań informatycznych dla sektora finansowego. Przez 7 lat był współodpowiedzialny za strategię rozwoju produktów bankowych w roli Głównego Architekta Systemów i Menedżera Portfela Produktów. Od 2018 roku był szefem działu R&D gdzie odpowiadał za tworzenie startup’ów, które wcielają pomysły w życie a następnie je komercjalizują. Entuzjasta Lean Management, Agile i zdrowego rozsądku. Prywatnie miłośnik squasha.
Dariusz Wronikowski
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Dr Krzysztof Wojewodzic
Realizuje projekty zakresie edukacji i technologii. Pracował z Boston Consulting Group (BCG), a także dla NE AB, Xella International, Brockhaus GmBH. Visting professor na Vlerick School oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Aplikacje mobilne i kursy e-learningowe, które współtworzył, trafiły na listę bestsellerów w kilkunastu krajach, w tym Niemczech, Kanadzie i Meksyku. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie edukacji i nowych technologii.Obecnie jest prezesem ESCOLA S.A. tworzącej aplikacje mobilne nie tylko dla branży edukacyjnej.
Dariusz Bednarz
Posiada blisko 13lat doświadczenia we wdrażaniu, projektowaniu i rozwijaniu systemów IT dla sektora szkolnictwa wyższego. Z firmą PCG Academia związany od 2008 roku. Pasjonat baz danych. Obecnie pełni rolę Product Managera w PCG Academia.
Konkurs „Uczelnia dostępna III” – warunki uczestnictwa, zasady składania wniosków, wsparcie dla uczelni
Aplikacja mobilna jako usługa – szanse, zagrożenia, korzyści
Kompleksowe środowisko kształcenia na odległość – na przykładzie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Elektroniczne egzaminowanie studentów – na przykładzie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej
Elektroniczny obieg dokumentów i automatyzacja procesów biznesowych na uczelni – demonstracja systemu WEBCON
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl
Specjalista ds. marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl
www.pcgacademia.pl