Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Cykl podcastów “Uniwersytet Cyfrowy” ma na celu przyjrzenie się transformacji cyfrowej, która zachodzi w szkołach wyższych w Polsce i na świecie. Poddamy analizie zmiany, które zaszły w środowisku akademickim w obliczu pandemii oraz zadamy pytanie o ich trwałość i kierunek dalszego rozwoju. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi liderami uczelni oraz wiodącymi dostawcami IT, będziemy dyskutować o tym, czym tak naprawdę jest uczelnia cyfrowa i na czym polega przywództwo cyfrowe. Chcemy również sprawdzić jak polskie uczelnie radzą sobie z transformacją cyfrową oraz gdzie widzą największe wyzwania.
W ramach podcastu, ukażemy sylwetki doświadczonych menedżerów z obszaru szkolnictwa wyższego – od kanclerzy i rektorów indywidualnych uczelni, po przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych. W naszych dyskusjach postawimy pytania o stan i perspektywę rozwoju sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, wskażemy sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki zarządcze.
Podcast dostępny na platformach:
Prof. Łukasz Sułkowski i prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, porozmawiają o kształtowaniu się uniwersytetu cyfrowego. Pandemia stała się katalizatorem cyfryzacji uczelni. Technologie są coraz bardziej obecne w codziennym funkcjonowaniu uczelni – zarówno w kształceniu i badaniach, jak i w administracji i zarządzaniu. Prof. Grzegorz Mazurek jako Rektor, a jednocześnie ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej, dzieli się wiedzą i doświadczeniem w zakresie zmian, które zachodzą we wszystkich obszarach działalności uczelni. Jak tradycyjna formacja uniwersytetu przekształca się w uczelnię cyfrową? Jak postępująca cyfryzacja zmienia szkolnictwo wyższe? Jaka będzie przyszłość uczelni? Obejrzyjcie podcast i przekonajcie się sami.
Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego, specjalizujący się w tematyce transformacji cyfrowej marketingu i organizacji, szczególnie w kontekście instytucji szkolnictwa wyższego. Jest również Dyrektorem Centrum Badań Transformacji Cyfrowej – CYBERMAN. Od 2016 roku jest członkiem Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, a w latach 2016-18 był członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. Jest m.in. autorem trzech monografii: Transformacja cyfrowa – perspektywa marketingu (PWN, 2019); Znaczenie wirtualizacji marketingu w sieciowym kreowaniu wartości (Poltext, 2012), Blogi i wirtualne społeczności – wykorzystanie w marketingu (Wolters Kluwer, 2008) oraz współautorem wydanego w maju 2018 roku podręcznika E-marketing – planowanie, narzędzia i praktyka. Od 2012 roku w Akademii Leona Koźmińskiego pełni funkcję Prorektora ds. Współpracy Zagranicznej, odpowiadając za całościową strategię umiędzynarodowienia, międzynarodowe akredytacje, wizerunek Uczelni oraz działania marketingowe w kraju i zagranicą. Aktualnie Rektor-elekt Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
Specjalista ds. Marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl