Nie brałeś udziału? Nic straconego! Obejrzyj relację z webinaru.
Cykl będzie wprowadzeniem do siódmej edycji konferencji Leaders in University Management – LUMEN 2021, zaplanowanej na 23 i 24 listopada 2021 r.
W ramach podcastu, ukażemy sylwetki doświadczonych menedżerów z obszaru szkolnictwa wyższego – od kanclerzy i rektorów indywidualnych uczelni, po przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych. W naszych dyskusjach postawimy pytania o stan i perspektywę rozwoju sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, wskażemy sprawdzone rozwiązania i dobre praktyki zarządcze.
Podcast dostępny na platformach:
Gościem czwartego odcinka podcastu będzie prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Uczelnie prywatne są najszybciej rozwijającymi się instytucjami szkolnictwa wyższego na świecie. Warto zaznaczyć, że w grupie uczelni o najwyższej reputacji jest znaczna reprezentacja instytucji prywatnych. Jako przykład można przywołać Harvard University. W grupie uczelni prywatnych znajdują się „stare”, często renomowane uniwersytety zarządzane podobnie jak „młode”, dynamiczne i korporacyjnie zarządzane uczelnie. Rosnącą grupą uczelni są podmioty prywatne zorientowane na zysk (privat for profit). W Polsce wszystkie uczelnie niepubliczne działają w formule non-profit, a założycielami uczelni mogą być bardzo różne typy organizacji niepublicznych, a nawet osoby fizyczne. Wśród tej grupy organizacji można również wskazać uczelnie bardzo prestiżowe, które podejmują skuteczną konkurencję z uniwersytetami publicznymi. W sferze zarządzania uczelnie niepubliczne funkcjonują częściej raczej w „modelu udziałowców” niż „modelu interesariuszy” charakterystycznym dla uczelni publicznych. W rozmowie z JM Rektorem najlepszej polskiej uczelni niepublicznej warto postawić pytania o różnice w zarządzaniu, a także specyficzne cechy organizacji oraz dobre praktyki tych instytucji szkolnictwa wyższego.
Podcast „LUMEN 1 na 1” będzie dostępny za pośrednictwem kanału YouTube i Spotify. Zaczynamy 23 marca i będziemy się spotykać co drugi wtorek, aż do jesiennej konferencji LUMEN 2021.
Prof. Łukasz Sułkowski jest profesorem nauk ekonomicznych i profesorem nauk humanistycznych specjalizującym się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest też profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. W latach 2012-2018 był członkiem PKA, gdzie pełnił rolę m.in. Wiceprzewodniczącego odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową. W latach 2016-2017 uczestniczył w pracach komisji opiniującej wybór zespołów przygotowujących projekty Ustawy 2.0. Autor ponad 300 publikacji. Realizator licznych grantów badawczych, kierował m.in. projektem „Doskonalenie organizacyjne uczelni przyszłości UNIFUT.PL” (2017-2019). Członek międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń, m.in. American Academy of Management oraz European Academy of Management.W 2017 roku został Prezesem Zarządu PCG Polska, a w 2018 Prezesem Zarządu PCG Academia.
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego, specjalizujący się w tematyce transformacji cyfrowej marketingu i organizacji, szczególnie w kontekście instytucji szkolnictwa wyższego. Jest również Dyrektorem Centrum Badań Transformacji Cyfrowej – CYBERMAN. Od 2016 roku jest członkiem Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, a w latach 2016-18 był członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. Jest m.in. autorem trzech monografii: Transformacja cyfrowa – perspektywa marketingu (PWN, 2019); Znaczenie wirtualizacji marketingu w sieciowym kreowaniu wartości (Poltext, 2012), Blogi i wirtualne społeczności – wykorzystanie w marketingu (Wolters Kluwer, 2008) oraz współautorem wydanego w maju 2018 roku podręcznika E-marketing – planowanie, narzędzia i praktyka. Od 2012 roku w Akademii Leona Koźmińskiego pełni funkcję Prorektora ds. Współpracy Zagranicznej, odpowiadając za całościową strategię umiędzynarodowienia, międzynarodowe akredytacje, wizerunek Uczelni oraz działania marketingowe w kraju i zagranicą. Aktualnie Rektor-elekt Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Dyrektor Marketingu
tel. +48 722 110 522
e-mail: agnieszka.piekart@pcgacademia.pl
Specjalista ds. Marketingu
tel. +48 669 917 029
e-mail: waldemar.chmura@pcgacademia.pl