Blackboard Open LMS

Blackboard Open LMS to platforma e-learningowa umożliwiająca naukę na odległość, oparta na technologii Moodle z hostingiem w chmurze. Posiada ulepszone cechy technologii Moodle oraz profesjonalne wsparcie serwisowe, dzięki czemu ułatwia zarówno studentom, jak i wykładowcom kontakt i współpracę w dowolnym miejscu i czasie.

Opracowana przez Blackboard platforma e-learningowa Open LMS wspiera dostarczanie kursów online i spersonalizowane nauczanie. Open LMS jest w pełni kompatybilny z platformą Moodle, ale w odróżnieniu od niej oferowany jest w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), nie wymagającym od uczelni zaawansowanej infrastruktury informatycznej.

Blackboard Open LMS zapewnia wiele funkcjonalności, których nie posiada Moodle, a także ma otwartą architekturę, dzięki czemu może być rozbudowywany o dodatkowe moduły, jeszcze bardziej zwiększające możliwości platformy. Od Moodle system Blackboarda różni się także prostszym w obsłudze i zdecydowanie bardziej atrakcyjnym wizualnie interfejsem użytkownika.

 

KORZYŚCI


Blackboard Open LMS pozwala uczelniom na lepsze wykorzystanie open-source'owej technologii Moodle, dzięki rozszerzeniu jej o istotne i atrakcyjne funkcjonalności, których nie zapewnia rdzeń Moodle. Open LMS to większe możliwości, bez typowych dla Moodle wyzwań i bolączek.

 • Lepsze user experience - spełnienie oczekiwań studentów i wykładowców w zakresie użyteczności i atrakcyjnego designu platformy, a także prostoty jej użytkowania.
 • Zapewnienie niezawodności platformy przy niskich kosztach - brak przerw w funkcjonowaniu platformy oraz konieczności zakupu i utrzymania kosztownego sprzętu.
 • Działanie w chmurze - brak konieczności utrzymania systemu przez pracowników uczelni, szybka implementacja, wsparcie techniczne 24/7 oraz automatycznie wdrażane aktualizacje.
 • Rozwiązanie oparte na open source - otwartość i wysoka integrowalność Open LMS umożliwiają elastyczne dostosowanie platformy do potrzeb uczelni oraz integrację z innymi systemami.
 • Zwiększenie zaangażowania studentów w naukę i poprawa ich wyników w nauce dzięki spersonalizowanemu nauczaniu oraz interaktywnym materiałom i metodom kształcenia.
 • Wsparcie społeczności Open LMS - z ponad 1400 klientów oraz ponad 4 mln użytkowników Open LMS to największa społeczność Moodle na świecie.

 

 

FUNKCJONALNOŚCI BLACKBOARD OPEN LMS


Blackboard Open LMS zapewnia wszystkie funkcjonalności rozwiązania Moodle oraz szereg nowych, innowacyjnych funkcji, które znacząco i bezpośrednio przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu przez studenta.

 • Tworzenie i prowadzenie kursów online oraz zarządzanie nimi.
 • Możliwość skonfigurowania różnych ścieżek kształcenia, tak, aby wyświetlane treści dostosowywały się do sposobu wykorzystania platformy przez studenta.
 • Dedykowana aplikacja mobilna Open LMS Mobile App, pozwalająca na naukę w dowolnym czasie i miejscu.
 • Tworzenie nowoczesnych, sygnowanych interfejsów dopasowanych do wizerunku uczelni.
 • Automatyczny przepływ danych z systemów dziekanatowych dzięki integracji.
 • Narzędzia do komunikacji - w tym wiadomości e-mail, powiadomienia, kalendarz, komunikator i grupy dyskusyjne.
 • Narzędzia do współpracy - grupy i fora tematyczne, Wikis, blogi, wspólne foldery.
 • Narzędzia oceny - testy, quizy, ankiety, zadania, prace zaliczeniowe online.
 • Raportowanie - dostęp do rozproszonych danych gromadzonych w ramach Open LMS oraz możliwość generowania dowolnie konfigurowalnych raportów, od obejmujących tylko dany kurs po wielopłaszczyznowe zestawienia porównawcze.

 

 Dowiedz się więcej o Blackboard Open LMS: pobierz broszurę.

Umów się na prezentację. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kontakt

 

Ochrona Danych Osobowych

Dziękujemy za podanie nam danych kontaktowych w celu przekazywania informacji o wydarzeniach i produktach PCG Academia. Pragniemy poinformować, że administratorem danych osobowych jest PCG Academia Sp. z o.o. z siedzibą w Jasionce, Jasionka 954F, 36-002 Jasionka, NIP: 5170370170, REGON: 361629511, KRS: 0000560490 Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Kontakt do inspektora ochrony danych (IOD) iod@pcgacademia.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. w celu kontaktowania się z Państwem, by przekazywać Państwu informacje o produktach i usługach dedykowanych szkolnictwu wyższemu, organizowanych konferencjach, seminariach i konkursach, zarówno administratora, jak i jego partnerów. Podstawą prawną przetwarzania jest Państwa zgoda lub prawnie uzasadniony interes administratora. Dane będą przetwarzane dopóki nie wycofacie Państwo zgody na ich przetwarzanie, albo do czasu zaprzestania przez administratora świadczenia usług i tworzenia produktów, o których mowa w niniejszym dokumencie. Macie Państwo prawo żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, jeżeli przetwarzanie będzie odbywało się w sposób zautomatyzowany, a podstawą przetwarzania jest Państwa zgoda. Macie Państwo prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie w każdym czasie, jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie uzyskanej od Państwa zgody na przetwarzanie. Dane nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji. Administrator stosuje wymogi RODO. Mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić swoje preferencje marketingowe, zmienić lub usunąć dane, zrezygnować z otrzymywania informacji od PCG Academia. W tym celu prosimy o wysłanie wiadomości na adres: info@pcgacademia.pl.