SYSTEMY I ROZWIĄZANIA DLA UCZELNI

Obsługa studiów

System obsługi kluczowych procesów na Uczelni: zarządzanie dziekanatem, rozliczenia, obsługa spraw studenckich i absolwentów, akademiki. 

Więcej

E-learning

LMS i e-learning: innowacyjne narzędzia rozwijające dydaktykę na Twojej Uczelni. 

Więcej

System Rekrutacji

Internetowa rekrutacja na studia i obsługa kandydatów. Odwzorowanie dowolnego procesu rekrutacji.

Więcej

Aplikacja mobilna Uczelni

Mobilny interfejs Uczelni. Aplikacja dla studentów i pracowników Twojej Uczelni umożliwiająca sprawną komunikację i dostęp do istotnych informacji. Jednym zdaniem: Uczelnia w ręku!

Więcej

Narzędzia BI dla Uczelni

System narzędzi Business Intelligence poprzez dowolnie konfigurowalne raporty, analizy i prognozy jest wsparciem efektywnego zarządzania każdą Uczelnią i budowania przewagi konkurencyjnej.

Więcej

Elektroniczny obieg dokumentów

Zintegrowany system e-usług umożliwia organizację i zarządzanie procesami administracyjnymi na Uczelni oraz cyfryzację dokumentów.  

Więcej

Elektroniczne Egzaminowanie

System bezpiecznego i zgodnego z polskim prawem elektronicznego egzaminowania studentów przyspieszy i usprawni każdy proces egzaminacyjny.

Więcej

Dorobek naukowy

Spełnienie wymogów sprawozdawczych PKA, PBN. Zgodność legislacyjna. Wyższa cytowalność. 

Więcej

Rozwiązania e-learningowe Blackboard teraz dostępne w Polsce poprzez PCG Academia

PCG Academia oraz Blackboard, globalna firma zajmująca się technologiami edukacyjnymi podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy PCG Academia, jako wyłączny dystrybutor w Polsce, będzie oferować portfolio rozwiązań Blackboard wspierających kształcenie online.

Poznaj portfolio Blackboard

Aktualności

Szkolenie z zakresu doskonalenia procesów dziekanatowych

18.09.2018

W dniu 14 września 2018 w Rzeszowie miało miejsce szkolenie z procesów dziekanatowych organizowane przez PCG Academia i prowadzone przez ekspertów Forum Dziekanatów (Dziekanaty.pl): prof. SGH dr hab. Katarzynę Górak-Sosnowską i mgr inż. Annę Stoczkiewicz.

Czytaj więcej Więcej aktualności

Seminarium poświęcone elektronicznemu egzaminowaniu studentów 2018

10.09.2018

Zapraszamy Państwa do udziału w 2-dniowym seminarium poświęconemu prezentacji najlepszych praktyk w zakresie elektronicznego egzaminowania studentów, które odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 na University of Oslo w Norwegii. 

Czytaj więcej Więcej aktualności

e-Usługi dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

24.08.2018

Aż 15 e-usług będzie obejmować nowoczesna Elektroniczna Platforma Administracji Publicznej, którą wdroży PCG Academia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Czytaj więcej Więcej aktualności

PCG Academia wzięła udział w Szkole Zarządzania Strategicznego FRP

19.07.2018

Dnia 11 lipca podczas XXI Szkoły Zarządzania Strategicznego dla rektorów i prorektorów miał miejsce wykład pt. Inwestowanie przez uczelnie w rozwój systemów informatycznych. Porównanie danych z USA, UE i Polski opracowany przez prof. Henryka Krawczyka, prof. Cezarego Madryasa i Leszka Lewoca, dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego PCG Academia.

Czytaj więcej Więcej aktualności

Opinie

"Obieralność na poziomie studenta przedmiotu wychowania fizycznego to logistycznie skomplikowany proces. Najczęściej proces obejmuje studentów wielu wydziałów oraz kierunków. Proces synchronizacji zajęć na poziomie planistycznym jest utrapieniem, a co dopiero przypisanie studentów do grup w sposób nie powodujący konfliktów z innymi zajęciami studenta. Mechanizm obieralności grup zajęć pozwala na elastyczne dopasowanie zajęć przez studenta i wyeliminowanie w procesie planowania zaangażowania pracowników biura obsługi studentów."

Grzegorz Śliwiński, Pełnomocnik Rektora ds. rozwoju systemów informatycznych, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie

"System Inspera bardzo usprawnił proces przeprowadzanych przeze mnie egzaminów. Przede wszystkim pozwolił na: digitalizację materiałów [...], ponowne wykorzystanie testów [...], współdzielenie materiałów z innymi wykładowcami [...], ogromną oszczędność czasu zwłaszcza w zakresie procesu sprawdzania testów, który skrócił się z 2 tygodni do 3h."

Dagmara Plata-Alf, Wykładowca Katedra Marketingu, Akademia Leona Koźmińskiego

"System PCG Academia wpływa znacząco na przyspieszenie obsługi studenta. Dzięki modułowi wydruków opartemu na wzorach, wszystkie niezbędne dokumenty są generowane natychmiast i automatycznie uzupełniane danymi studenta. Ponieważ system pozwala na definiowanie własnych wydruków oraz edycję istniejących, w przypadku potrzeby zmian bądź konieczności dodania nowych wzorów, możemy zrobić to od ręki i od razu rozpocząć pracę na nowych dokumentach."

Tycjan Stróżycki, Dział IT, Akademia WSB

"System obsługi studiów PCG Academia zabezpiecza proces implementacji ocen i nawet w przypadku nieuprawnionego dostępu do haseł lub innej przyczyny, nikt po zatwierdzeniu ocen nie może ich zmienić poprzez interfejs webowy. To poważny aspekt działania systemu gdyż należy traktować elektroniczny system oceniania, tak samo jak środki finansowe w banku – muszą być bezpieczne."

Grzegorz Śliwiński, Pełnomocnik Rektora ds. rozwoju systemów informatycznych, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie

"Wyższa Szkoła Humanitas od ponad 12 lat używa oprogramowania PCG Academia do obsługi procesów związanych z funkcjonowaniem uczelni. Z tej wieloletniej perspektywy i intensywnego użytkowania możemy w pełni polecić wybór tego oprogramowania. System spełnił wymagania stawiane zarówno od strony obsługi administracyjnej, jak i edukacyjnej, w obsłudze procesów na uczelni. Modułowa budowa systemu pozwala na optymalne jego wdrożenie, a dostępna analityka pozwala dostarczać potrzebne dane i analizy dla władz uczelni. Obsługa serwisowa działa sprawnie i elastycznie w przypadku potrzeby wdrożenia indywidualnych rozwiązań. Wyższa Szkoła Humanitas w pełni rekomenduje używanie tego systemu."

Marek Bartkowski, Kierownik Działu IT, Wyższa Szkoła Humanitas

O nas

Misją PCG Academia jest dostarczanie efektywnych rozwiązań doradczych i technologicznych wspomagających uczelnie w doskonaleniu zarządzania poprzez podejmowanie decyzji z wykorzystaniem rzetelnych danych i narzędzi analitycznych oraz innowacyjnych rozwiązań IT.

Czytaj więcej