Czternaście uczelni z Polski znalazło się w jednym z najważniejszych globalnych rankingów uczelni - QS World University Ranking 2019. To o pięć więcej niż rok temu. Najwyższe miejsce uzyskał Uniwersytet Warszawski, który awansował do czwartej setki.

 

Najnowsza edycja jednego z najsłynniejszych światowych rankingów uczelni, QS World University Rankings 2019, obejmuje tysiąc najlepszych uczelni na świecie. Wśród nich znalazło się czternaście szkół wyższych z Polski, o pięć więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

Wśród nich najwyżej uplasował się Uniwersytet Warszawski, który zanotował awans na 394. miejsce. Awansowała też druga w kolejności w rankingu polska uczelnia, Uniwersytet Jagielloński, który zajął 411. pozycję. Trzecia w kolejności była Politechnika Warszawska, która uplasowała się w grupie miejsc 601-650.

Pierwsze miejsce w rankingu ogółem ponownie zdobył Massachusetts Institute of Technology (MIT) - uczelnia pierwszą pozycję uzyskała już siódmy rok z rzędu, co jest rekordem w historii rankingu.

Czytaj więcej o wynikach Rankingu QS w Portalu Lumen - http://lumenportal.pl/content/news?nid=4797.