Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar „Poznaj Sciencecloud ─ nowoczesny ekosystem narzędzi IT do zarządzania nauką w uczelni”, który odbędzie się 17 listopada 2020 r. w godz. 14:00-15:00.

Jest to nowy termin webinaru, który miał miejsce 27 października. Webinar organizujemy ponownie, ponieważ z powodu problemów technicznych część z osób nie mogła w pełni uczestniczyć w poprzednim spotkaniu. Chcemy umożliwić wszystkim skorzystanie z wiedzy ekspertów i ich praktycznych wskazówek.

Webinar będzie merytorycznie uzupełniał tematykę dyskusji z cyklu spotkań #ocenadorobkunaukowego2.0. W czasie webinaru spojrzymy na obsługę procesu ewaluacji od strony praktycznej i technicznej. Wymaga ona od pracowników uczelni wielu działań o wysokim stopniu szczegółowości i dokładności, a do tego obejmujących ogromną ilość danych. Dlatego też uczelnie wspierają się narzędziami, by usprawnić ten proces przez automatyzację najbardziej czasochłonnych działań.

Systemem, który kompleksowo obejmuje cały proces zarządzania informacją naukową, nie tylko dla celów ewaluacji, jest Sciencecloud. System pozwala uczelniom w czasie rzeczywistym gromadzić, analizować i monitorować duże ilości danych dotyczących dorobku naukowego pracowników i realizacji przyjętej strategii naukowej. Z systemu Sciencecloud korzysta m.in. Uniwersytet Jagielloński.

Podczas webinarium eksperci PCG – Prof. Łukasz Sułkowski i Piotr Masalski – zaprezentują aplikacje składające się na Sciencecloud: Analitykę Naukową, Ewidencję Naukową oraz Repozytorium Naukowe.

Dzięki tym narzędziom możliwe jest stałe monitorowanie postępów naukowców w pracach nad zadeklarowanym dorobkiem naukowym we wszystkich dyscyplinach. O wyjątkowości Sciencecloud stanowi pełna implementacja algorytmu ewaluacyjnego, co pozwala uczelni na optymalny dobór publikacji w celu uzyskania najkorzystniejszego wyniku dyscypliny podczas ewaluacji.

Systemy zostaną zaprezentowane w praktyce na przykładzie dorobku naukowego Prof. Łukasza Sułkowskiego. Prowadzący pokażą, jak wykorzystać narzędzia Sciencecloud do ewaluacji, zarówno z perspektywy naukowca, jak i osób zarządzających na uczelni.

Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie na naszej stronie.

zapisz się na webinar